Batumi International Art-House Film Festival (BIAFF) 2015 Events – Master classes / Q & A

biaff

OTAR IOSSELIANI -Q&A with famous Georgian film maker

Date: 14September, 12.00-14.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

MAIA KOMOROWSKA – Master class in Acting
Date:
15 September, 12.00-14.00 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

Harutyun Khachataryan – “Directorin focus” – meetingwith famous Armenian film director Harutyun Khachataryan

Date: 15September, 16.30-18.00PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

ZELIMIRZILNIK – Master class aboutDocumentary Film Making

Date: 16 September, 12.00-14.00 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

NIKI KARIMI – Q&A with famous Iranian Actress

Date: 16September, 15.30-17.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

merab ninidze –Q&A withGeorgian Actor

Date: 17September, 12.00-14.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Andrew Vial -“FILMAKING AND FILM ACTING”

Workshop will focus on practicalaspects of short film making and acting by Mr. Andrew Vial (filmmaker/artistfrom Australia)

Date: 17 September, 14.30-16.30 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

LANA GOGOBERIDZE & Baadur TSULADZE – Q&A with famous Iranian Actress
Date:
18 September, 13.00-15.00 PM
Location:
DIVAN SUITES Hotel ( 5/13Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Presentationof “Creative Europe” Program – byNoshre Chkhaidze, representative of MEDIA sub-program in Georgia

Date: 19September, 12.00-13.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Q& A with “Georgian Panorama” Section participants – Meeting with film makers participating in ”GeorgianPanorama” (Nutsa Alexi-Meskhisvili, Lasha Tskvitinidze, Levan Adamia, ZazaKhalvashi, Bakur Bakuradze)

Date: 19September, 13.00-14.30 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Nasstasja Kinski – Q&A and meeting with famous Actor

Date: 19 September,15.00-17.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Notice: The date andthe time of Master classes may change due to some changes in travel plans ofdirectors. Information about any changes will be published on festival’swebsite (www.biaff.org), officialBIAFF facebook page (www.facebook.com/biaffbatumi) and alsowill be printed and spread in cinema “Apollo”             

BIAFF ინდუსტრიული პლატფორმა – “ალტერნატიული ტალღა 2015”

biaff

ალტერნატიული ტალღის ინიციატივით, წელსპირველად, ბათუმში თავს მოიყრიან კინემატოგრაფისტები ალტერნატიული დაფინანსების, წარმოებისდა დისტრიბუციის სტრატეგიის გეგმების გასაზიარებლად.

კინემატოგრაფისტების დიდ ნაწილს არაქვს წვდომა კინოინდუსტრიაში დამკვიდრებულ დაფინანსების და დისტრიბუციის საშუალებებთან,ეს გახდა მთავარი მიზეზი ალტერნატიული საშუალებების შექმნის და მოძიების.

კინობაზარზე დამკვიდრებული წარმოებისთუ დისტრიბუციის ფორმებიც მუდმივად განიცდის ცვლილებას და ინდუსტრიას სჭირდება ამ ცვლილებებთანადაპტაცია. ბევრმა კინომოღვაწემ შეძლო გამოემუშავებინა საკუთარი ხერხები და დაემკვიდრებინაახალი ტენდენციები, ეს გამოწვეული იყო, მათი უნდობლობის დამკვიდრებული ჩვევების მიმართ,შემოქმედებითი არჩევანის ან გამოსავლის ძიების გამო.

ჩვენი ფორუმის მიზანია თავი მოვუყაროთასეთ ადამიანებს და მივცეთ მათ საშუალება გაცვალონ გამოცდილება, იდეები და ისაუბრონმათ შექმნილ პროექტებზე, ისევე როგორც მომავალში დაგეგმილი პროექტების განხორციელებისგზებზე. ეს იქნება ერთგვარი ლაბორატორია აღმოჩენების, წარმატების და წარუმატებელი გამოცდილებისგაზიარებისთვის.

ალტერნატიული ტალღა ჩატარდება15-19 სექტემბერს, ბათუმში, შავი ზღვის სანაპიროზე.

კინემატოგრაფისტები წარადგენენ მათწინა ნამუშევრებს ისევე როგორც ახალ პროექტებს და იმუშავებენ ჯგუფურად ქრაუდ ფანდინგის,ონლაინ გაყიდვების, დრამატურგიის განვითარების, დისტრიბუციის და ახალი ტექნოლოგიებისექსპერტებთან ერთად. მოწვეული სპეციალისტები შეეცდებიან გამოავლინონ პროექტების განვითარებისყველა შესაძლო პოტენციალი. სამუშაო გარემო იქნება უშუალო, სადაც ყოველი მონაწილე ეცდებააღმოაჩინოს რაღაც ახალი რომლის შესახებაც წესები ჯერ არ დამკვიდრებულა.

მასტერკლასებზე დასწრება თავისუფალიიქნება კინოინდუსტრიის წარმომადგენლებისთვის.

ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალის ფარგლებშიინდუსტრიული პლატფორმის “ალტერნატიული ტალღის” მონაწილე პროექტები:

1.      “Welcome”/საქართველო/  – პროექტის ავტორი: ლიკა დაუშვილი

2.      “დაეხმარემაიას” /საქართველო/  – რეჟისორი: თამთა გაბრიჩიძე

3.     “ბუშტები” /საქართველო/  – პროექტის ავტორი: დავით მირცხულავა

4.     “ქალები რომლებიც ცურავან ენგურს” /საქართველო/ – რეჟისორი: ანა ბუკია

5.     “ნირვანა” /საფრანგეთი/  – რეჟისორი: ბენუა ფოსიე

6.      “თარჯიმანიპარიზში” /სერბეთი/ – რეჟისორი: ივა ბრდარი სცენარისტი: დუნია პეტროვიჩი

7.      “რუსულიტანკი” /თურქეთი/  – რეჟისორი:ერენ ავნიკანი,პროდიუსერი: ბესტე იამალოღლუ

ალტერნატიულიტალღის ორგანიზატორები და მოდერატორები: თინათინ ყაჯრიშვილი, ლაშა ხალვაში, ზვიად ელიზიანი, ტობიას პაუზინგერი,გულინ უსტუნი.

ექსპერტები: პოლ ტაილერი, არნე ლუდვიგი, დუიგუ ტარჰანი,ტობიას პაუზინგერი, გულინ უსტუნი, ნიჰან კატიპოღლუ

Casestady სტუმრები: ელენაიანოვსკი /ისრაელი/, ზიგფრიდი /საფრანგეთი/.

“ალტერნატიული ტალღა” დაფინანსებულია ბათუმისსაერთაშორისო კინოფესტივალის, აჭარის კულტურის სამინისტროს, და საქართველოს ეროვნულიკინოცენტრის მიერ. პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ვორქშოფები გაიმართება კინოფესტივალისპარტნიორს სასტუმროში “ლეოგრანდი”

BIAFF 2015 – ბათუმის კინოფესტივალის ჟიურის შემადგენლობა, სტუმრები და პროგრამა

biaff

ბათუმის საავტორო ფილმების მე-10 საერთაშორისო კინოფესტივალი  ტარდება 2015 წლის 13-20 სექტემბერს. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა.კინოფესტივალის ორგანიზატორი –  ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”,ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია.

საავტორო ფილმების ბათუმის X საერთაშორისო ფესტივალის პროგრამა შედგებაშემდეგი სექციებისგან:

–      საერთაშორისო კონკურსი – მხატვრული, დოკუმენტურიდა მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექციები

–      დიდოსტატთა კოლექცია

–      ქართულიპანორამა

–      ევროპისკინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კოლექცია

–      რეტროსპექტივები

–       “SHORT MATTERS!”- ევროპის კინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმებისკოლექცია

–      მასტერ-კლასები

2015 წლის კინოფესტივალზე წარმოდგენილი იქნება დაახლოებით 40 სრულმეტრაჟიანი მხატვრული და დოკუმენტური ფილმი 30 ქვეყნიდან და 40 მოკლემეტრაჟიანი ფილმი. მოწვეული იქნებიან სტუმრები ევროპიდან, აშშ-დან, პოსტ-საბჭოთა სივრციდან და აზიიდან (მთლიანობაში 60-70 სტუმარი).

2015 წლის საკონკურსო ფილმებსშეაფასებს ჟიური შემდეგი შემადგენლობით:

·      საერთაშორისო კონკურსი -მხატვრული ფილმების სექცია  – ალექსანდრე მინდაძე (რუსეთი)- ჟიურის თავმჯდომარე, ქრისტოფერ გუდუინ (დიდი ბრიტანეთი), ნიკიკარიმი (ირანი), ნიკოლას რონჩი, საფრანგეთი, გიორგი ოვაშვილი.

გათვალისწინებულია პრიზების შემდეგი კატეგორიები – გრან პრი, საუკეთესო რეჟისურა, საუკეთესო მამაკაცის როლის შემსრულებელი, საუკეთესო ქალის როლის შემსრულებელი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

·       საერთაშორისო კონკურსი – დოკუმენტური ფილმების სექცია  – ზელიმერ ზილნიკი (სერბეთი) – ჟიურის თავჯდომარე ,ვოიციეჩ სჩუდლო (პოლონეთი), დენის უიტლი (დიდი ბრიტანეთი), ირინა გორდიჩუკ (უკრაინა),ლაშა ხალვაში (საქართველო)

ჟიური აღნიშნულ სექციაში გასცემს შემდეგ პრიზებს -საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

  • საერთაშორისო ჟიური – მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია – ნენად ძინდარევიჩი, ბოსნია-ჰერცოგოვინა- (ჟიურის თავჯდომარე), ზიგფრიდ, (საფრანგეთი), ელენე იანოვსკი (ისრაელი), თინათინ ყაჯრიშვილი (საქართველო)

ჟიური აღნიშნულ სექციაში გასცემს შემდეგ პრიზებს -საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

საპატიო სტუმრები – ოთარ იოსელიანი, მერაბ ნინიძე, ნასტასია კინსკი, ნიკიკარიმი, მაია კომოროვსკა, ზელიმირ ზილნიკი, ლანა ღოღობერიძე, ბაკურ ბაკურაძე.კინოფესტივალს დაესწრებიან  მონაწილეფილმების რეჟისორები, მსახიოებები და ასევე ინდუსტრიული პლატფორმის კუთხითწარმოდგენილი იქნებიან პროდიუსერები და კინოინდუსტრიის ექსპერეტები სხვადასხვაქვეყნებიდან

საავტორო კინოს ბათუმის X საერთაშორისო ფესტივალის პროგრამა

გახსნის ფილმი„ზამთრის სიმღერა“, ოთარ იოსელიანი, საფრანგეთი / საქართველო, 2015წ. 117 წთ.

 

საერთაშორისო კონკურსიმხატვრული ფილმების სექცია       

1.    ელექტრო ღრუბლების ქვეშ, ალექსეი გერმან უმცროსი, რუსეთი / უკრაინა / პოლონეთი, 2015წ. 138 წთ.

2.      თიკუნი, ავიშაი შივანი, ისრაელი, 2015წ. 120 წთ.

3.    მაზარ შარიფი, აბდულ ბარზიდეჰი, ირანი, 2015წ.

4.    მუსტანგი, დენიზ გამზე ერგიუვენი, საფრანგეთი / გერმანია / თურქეთი /კატარი,2015. 97 წთ.

5.    მშვიდობამხოლოდ გვესიზმრება,შარუნას ბარტასი, ლიტვა / საფრანგეთი / რუსეთი, 2015წ. 107 წთ.

6.    პაწაწინა,ოლე ქრისტიან მადსენი, დანია / ხორვატია / შვედეთი / არგენტინა, 2014წ.107 წთ.

7.    სიმღერათა სიმღერა, ევა ნეიმანი, უკრაინა,2015.  76 წთ.

8.    ქიმია, ბარტეკ პროკოპოვიჩი, პოლონეთი,2015, 105 წთ.

9.    ძმა ეჟანი, ბაკურ ბაკურაძე, რუსეთი/ სერბეთი,2015წ. 113 წთ.

10. ჯეიმზ უაიტი, ჯოშ მონდი, აშშ, 2015წ. 86 წთ.

 

საერთაშორისო კონკურსიდოკუმენტური ფილმების სექცია

1.   ანგელოზის შეხება, მარეკ ტომაშ პავლოვსკი, პოლონეთი/გერმანია2015 წ.  60 წთ.

2.    ემი, ასიფ კაპადია, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 127 წთ.

3.     კარტელისმიწა,მეთიუ ჰეინმანი, აშშ/მექსიკა,2015 წ. 98 წთ.

4.    ოდესღაც, დედაჩემი, სოფია ტურკიევიჩი, ავსტრალია/პოლონეთი/უკრაინა, 2014 წ. 75 წთ.

5.    ორმაგი უცხოები, უგისოლტე, ლატვია/საქართველო, 2015 წ.  60 წთ.

6.     რუსულიკოდალა,ჩად გარსია, აშშ/უკრაინა, 2014 წ. 82 წთ.

7.     სირიული სიყვარულის ისტორია, შონ მაკალისტერი, გაერთიანებული სამეფო, 2015 წ. 80 წთ.

8.    უკანასკნელი დღეები ვიეტნამში, რორი კენედი, აშშ, 2014 წ. 98 წთ.

9.     ჩრდილოეთის, დომინიკ განიონი,კანადა, 2015 წ. 74 წთ.

საერთაშორისო კონკურსიმოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია

1.    ოსეგავარი, ტატო კოტეტიშვილი, საქართველო,  2015წ. 8წთ.

2.    მზადება, გიორგიწილოსანი,საქართველო,2015 წ.20’18წთ.

3.    დაკარგული მიწა, ლევან ლომჯარია, საქართველო, 2015წ. 31’41წთ.

4.    დათვი, ავთანდილ ჩაჩიბაია, აშშ, 2015წ. 10წთ.

5.    მჭადა (ყვავილედი), ალექსანდრედერბი, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 9’33 წთ.

6.    ადამი, იულია ჰანჩარი, ბელარუსია, 2014წ.34წთ. 

7.    ადამიანები დედამიწაზე, ქსენია ჩერტოვიჩი, ბელარუსია, 2015 წ. 15 წთ.

8.    ვიოლონჩელო, ოლისია მორგუნეთ-ისაენკო,უკრაინა, 2014წ. 23’10წთ.

9.    ვრცელი ლანდშაფტები – ფაიფურის ისტორიები, ლეა ვიდაკოვიჩი, 2014წ. 11წთ.

10. თარჯიმანი, ემრე კაისი, დიდი ბრიტანეთი/თურქეთი, 2014წ. 23 წთ.

11. ის რაც ღამეს მოაქვს, ლეა ტრიბულეტი, ბოსნია დაჰერცოგოვინა, 2014წ. 20’12 წთ.

12. კარუსელი, ნიკონ რომანჩენკო, უკრაინა, 2015წ. 15წთ.

13. მდინარის მეორე მხარე, რესულსაკინმაზი, თურქეთი, 2015წ. 18’44 წთ.

14. მეშვიდე ცა, ორ ტილინგერი, ისრაელი, 2014წ.10’30 წთ.

15. სასაკლაო, ბეჰზად აზადი, ირანი, 2015წ. 24 წთ.

16. ტაპრობანა, გაბრიელ აბრანტესი, პორტუგალია/შრი ლანკა/დანია, 2014 წ. 24 წთ.

17. ტკბილი სახლი, ნუნობალთაზარი, პორტუგალია, 2014წ. 14’53 წთ.

18. ფლანგის მცველები, ჯასტინოაკი, კანადა, 2014წ. წთ.

19. ფრაგმენტაცია, ანა ოვანესოვა, რუსეთი, 2015წ. 12 წთ.

20. ღია მუქo, დანიელ დრუმონდი, აშშ/ბრაზილია, 2014წ. 7’48 წთ.

21. შემაფასე, ფიზალ ბულიფა, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 15წთ.

22. შიგნით, ნატალია აზევედო ანდრადე, პორტუგალია/უნგრეთი,  2015წ. 3 წთ.

23. ჩემი პეპელა, ლილი დონგი, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 8’31წთ.

24. ძველი, მარია ქრისტინა პერესი, კოლუმბია, 2014წ. 9’20 წთ.

25. წიწილა, უნა გუნიაკი, გერმანია/ხორვატია, 2014 წ.  15 წთ.

ქართული პანორამა

1.    კრედიტის ლიმიტი, ნუცა ალექსი-მესხიშვილი, საქართველო, 2014 წ. 85 წთ. 

2.    მე ვარ ბესო, ლაშა ცქვიტინიძე, საქართველო,2014წ. 92 წთ.

3.    მემთეურები, ზურაბ ქავთარაძე, საქართველო, 2015 წ. 20 წთ.

4.    სოლომონი, ზაზა ხალვაში, საქართველო,2015წ. 70 წთ.

5.    სომალელი ტყვეები, ლევან ადამია, საქართველო,2015წ. 45’37 წთ.

6.    ძმა, ტერი გრენადე, თეონა გრენადე,საფრანგეთი/საქართველო, 2014წ. 94 წთ.

დიდოსტატთა კოლექცია

1.   ,,ეიზენშტეინი გუანახუატოში“, პიტერ გრინევეი, ბელგია / ფინეთი / მექსიკა / ნიდერლანდები, 2015წ. 105 წთ.

2.  ,,მთებმაშეიძლებაადგილიიცვალონ“, ცზია ჩჟანკე, ჩინეთი / იაპონია / საფრანგეთი, 2015წ. 131 წთ.

3.  „დედაჩემი“, ნანი მორეტი,იტალია/ საფრანგეთი, 2015წ. 106 წთ.

4.  „ერთი ერთზე“, კიმ კი-დუკი, სამხრეთ კორეა, 2014წ. 122 წთ.

5.   „ზამთრის სიმღერა“, ოთარ იოსელიანი, საფრანგეთი / საქართველო, 2015წ. 117 წთ.

6.  „ჩემო კარგოჰანს“,ალექსანდრემინდაძე,გერმანია/ რუსეთი,2015წ. 110 წთ.

 

რეტროსპექტივა

1.   დაუსრულებელიგაქცევა, დაუსრულებელი დაბრუნება, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი/ნიდერლანდები/შვეიცარია, 2014. 87 წთ.  

2.   დოკუმენტალისტი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 2003წ. 80 წთ.  

3.   თეთრი ქალაქი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 1988წ. 37 წთ.

4.   ქონდი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 1987წ. 40 წთ.  

5.     რამდენიმე ინტერვიუ პირად საკითხებზე , ლანა ღოღობერიძე, საქართველო, 1977წ. 95 წთ.

6.     ფეოლა, ბაადურ წულაძე, საქართველო, 1970წ. 36 წთ.

 

ევროპის კინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კოლექცია ( Short Matters!)

1.             გემის დაღუპვა, მორგან კნიბე,ჰოლანდია, 2014 წ. 15 წთ.

2.             დაკარგული ყელსახვევი, ოუენდაფი, ირლანდია, 2014 წ. 7 წთ.

3.             დინოლა, მარიამ ხაჭვანი,საქართველო, 2013 წ. 14’38 წთ.

4.             ვეშაპის მდელო, გუნმუნდურარნარ გუნმუნდსონი, დანია/ისლანდია, 2013 წ. 15 წთ.

5.             კედელი, შიმონ საბო, უნგრეთი,2013 წ. 11 წთ.

6.             კიდევ გვაქვს სიცოცხლე,იან-გერიტ სეილერი, გერმანია, 2013 წ. 23 წთ.

7.             პური არსობისა, იდან ჰუბელი,ისრაელი, 2014 წ. 19’42 წთ.

8.             საგანგებო ზარი, ჰანეს ვარტიაინენი,პეკა ვეიკოლაინენი, ფინეთი, 2013 წ. 15 წთ.

9.             სიამაყე, პაველ ვესნაკოვი,ბულგარეთი/გერმანია, 2013 წ. 30 წთ.

10.          ტაპრობანა, გაბრიელ აბრანტესი,პორტუგალია/შრი ლანკა/დანია, 2014 წ. 24 წთ.

11.          ქალაქი პანიკაში, საახალწლონამცხვარი, ვენსან პატარი, სტეფანი ობიე, ბელგია/საფრანგეთი, 2014 წ. 26’30 წთ.

12.          ცემენტის პატარა ბლოკი ზღვისშემცველი გაწეწილი თმით, ხორხე ლოპეს ნავარეტეესპანეთი, 2013 წ. 16 წთ.

13.          წიწილა, უნა გუნიაკი, გერმანია/ხორვატია,2014 წ. 15 წთ.

14.          2014 წლის ზაფხული, ვოიჩეკსობჩეკი, პოლონეთი, 2014 წ. 12 წთ.

კინოფესტივალის სპონსორები – საქართველოსეროვნული კინოცენტრი, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, აჭარის განათლების, კულტურის და სპორტის სამინისტრო, ბათუმის საერთაშორისოსაკონტეინერო ტერმინალი, სასტუმრო LEOGRAND, სასტუმრო „Divan Suites Batumi“,

კინოფესტივალის მხარდამჭერები – კინოთეატრი„აპოლო“,  “ბრიტანეთის საბჭოები”, პოლონეთის აუდიო-ვიზუალურიფონდი, ფრანგული ინსტიტუტი, აშშ საელჩო, იტალიის საელჩო, სატრანსპორტო კომპანია“METRO GEORGIA”, ტურკომპანია „Interco“,სასტუმროთა ქსელი „რჩეული“, სასტუმრო“ბათუმი პლაზა”, სასტუმრო “ვანილა”, სასტუმრო “ადმირალი”, კინოთეატრი “რუსთაველი”, ფესტივალი Tbilisi OpenAir,  HQპროპაგანდა

კინოფესტივალის  მედია პარტნიორები – რადიო ფორტუნა, ფორტუნა +, აჭარის ტელევიზია, გაზეთი – „ჯორჯია თუდეი“, Film New Europe (www.filmneweurope.com), FILM PRINT,ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი(www.publicity.ge),

კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღებაშესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;

 

დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ: 574-482181б597-998272

BIAFF 2015 – Line-up of films, Jury and Guests

biaff

X BatumiInternational Art-house Film Festival will be held in Batumi during September 13-20September, 2015. The organizer – Batumi Art House ARGANI, official partner –Batumi city hall.

BIAFF2015 program consisst of following sections

–      InternationalCompetition – Feature Films

–      InternationalCompetition – Documentary Films

–      InternationalCompetition – Short Films

–      GeorgianPanorama

–      Masters’Collection

–      Retrospectives

–       “SHORT MATTERS!”  – European Film Academy’s Short Film Tour

–      BIAFF 2015 Master classes

AtBIAFF 2015 will be presented around 40 full-length and 40 short films from 30countries. The competition films willbe evaluated by following Jury:

BIAFF Feature Films Jury  – Alexander Mindadze, Russia, Niki Karimi, Iran, ChristopherGoodwin, UK, Nicolas Ronchi, France, George Ovashvili, Georgia

BIAFF Doc Films Jury  – Head– Zelimer Zilnik, Serbia, Wojciech Szczudlo, Poland, Dennis Wheatly, UK., Iryna Gordichuk, Ukraine, LashaKhalvashi, Georgia

BIAFF Short Films Jury  – Head – Nenad Dzindarevich, Bosnia Herzogovina, Siegfried,France, Helen Yanovsky, Israel, Tinatin Kajrishvili, Georgia

BIAFF International competition awards:

–      Feature film competition – GrandPrix,Best Director, Best Male Actor, Best Female Actor, Jury Special prize

–       Doc FilmCompetition  – Best Doc , Jury Special prize

–      Short Films Competition   – GrandPrix , Best Film, Best Director

–      Special additional prizes – Award for lifetime achievement in world cinema(foreign film maker and Georgian film maker)

BIAFF 2015Line-up – see full list of films whichwill be screened at BIAFF film festival this year:

 

OPENING FILM – Winter Song, Otar Iosseliani, France/Georgia, 2015;117 min.

INTERNATIONAL COMPETITION – FEATURE FILMS

1.     Brother Dejan, Bakur Bakuradze, Russia/Serbia,2015, 113 min.

2.     Chemo, Bartek Prokopowicz, Poland, 2015, 105min.

3.     Itsi Bitsi, Ole Christian Madsen, Denmark/Croatia/Sweden/Argentina, 2014, 107 min.

4.     James White, JoshMond, USA, 2015; 86 min.

5.     Mazar_e Sharif, Abdul Barzideh, Iran, 2015

6.     Mustang, DenizGamze Ergüven, France/ Germany/Turkey/Qatar,2015, 97 min.

7.     Peace to Us in OurDreams, SharunasBartas, Lithuania/France/Russia, 2015; 107 min.

8.     Song of Songs, EvaNeyman, Ukraine, 2015, 76 min.

9.     Tikkun, Avishai Sivan, Israel, 2015; 120 min.

10.    Under Electric Clouds, Aleksey German Jr., Russia/Ukraine/Poland, 2015; 138 min.

 

INTERNATIONAL COMPETITION – DOC FILMS

1.     A Syrian LoveStory, Sean McLeaster, UK, 2015; 80 min.

2.     Amy, Asif Kapadia, UK, 2015, 127 min.

3.     Cartel Land, Matthew Heineman, USA/Mexico; 2015; 100 min.

4.     Double Aliens, UgisOlte, Latvia/Georgia,2015; 60 min.

5.     Of the North, DominicGagnon, Canada, 2015; 74 min

6.     Once My Mother, SophiaTuskiewicz, Australia/Poland/Ukraine, 2014; 75 min.

7.     The Last Days inVietnam, Rory Kennedy, USA, 2014; 98 min

8.     The Russian Woodpecker, Chad Gracia, UK/Ukraine/USA,2015; 82 min.

9.     Touch of an Angel, Marek Pawlowski , Poland/Germany, 2015;  60 min.

 

INTERNATIONAL COMPETITION – SHORTS FILMS

 

1.     Osegavar, Tato Kotetishvili, Georgia, 2015; 8 min.

2.     Preparation, Giorgi Tsilosani, Georgia, 2015; 20’18 min.

3.     Waste Land, Levan Lomjaria, Georgia, 2015;31’41 min.

4.     Adam, Yuliya Hanchar, Belarus, 2014; 34min.

5.     Bear, Avtandil Chachibaia, USA, 2015; 10 min.

6.     Carousel, Nikon Romanchenko, Ukraine, 2015; 15 min.

7.     Catkins, Alexander Derby, UK, 2015; 9’33 min.

8.     Chiaroscuro, DanielDrummond , USA/Brazil, 2014; 7’48min.

9.     Flankers, Justin Oakey, Canada, 2014; 14’10min.

10. Fragmentation, Anna Ovanesova, Russia, 2015;12min.

11. My Bonnie Butterfly, Lily Dong, UK, 2015; 8’31 min.

12. Old, MaríaCristina Pérez, Columbia, 2014; 9’20 min.

13. People on Earth, Ksenia Chertovic,  Belarus, 2015; 15 min

14. Rate Me, Fyzal Boulifa,UK, 2015;15 min.

15. Seventh Heaven, Or Tilinger, Israel,2014; 10’30 min.

16. Slaughterhouse, BehzadAZADI, Iran, 2015; 24 min.

17. Sweet Home, Nuno Baltazar, Portugal, 2014; 14’53 min.

18. Taprobana,Gabriel Abrantes, Portugal/Sri Lanka/Denmark 2014, 24 min.

19. The Chicken, Una Gunjak, Germany/Croatia 2014, 15 min.

20. The Other Side of the Water, Resul Sakinmaz, Turkey, 2015;18’44 min.

21. The Translator, Emre Kayis, Uk/Turkey, 2014;23 min.

22. The Vast Landscape – porcelain stories, Lea Vidakovic, 2014, Croatia; 11min.

23. Violoncello, OlesyaMorgunets-Isaenko, Ukraine, 2014; 23’10 min.

24. What the night brings, Lea Triboulet, Bosnia andHerzegovina, 2014, 20’12 min.

25. Within, NatáliaAzevedo Andrade, Portugal/Hungary, 2015; 3 min.

GEORGIAN PANORAMA

1.     Brother, ThierryGrenade/Téona Grenade, France/Georgia, 2014; 94 min.

2.     Cattlemen, Zurakavtaradze, Georgia, 2015; 20 min.

3.     I am Beso, Lasha Tskvitinidze, Georgia, 2014; 92 min.

4.     Line of Credit,Nutsa Alexi-Meskhishvili, Georgia, 2014, 85min.

5.     Solomon, ZazaKhalvashi, Georgia, 2015; 70 min.

6.     Somali Captives,Levan Adamia, Georgia, 2015; 47’37 min.

 

MASTERS COLLECTION

1.     Eisensteinin Guanajuato, Peter Greenway,Netherlands/Mexico/Finland/Belgium/France, 2015;105 min.

2.     Love, Gaspar Noe, France/Belgum, 2015; 134 min.

3.     Mountains May Depart, Jia Zhang-Ke, China/Japan/France, 2015, 131min.

4.     My Good Hans, Alexander MIndadze, Germany/Russia, 2015; 110 min.

5.     My Mother, Nanni Morreti, Italy/France,2015; 106 min.

6.     One on One, Kim KiDuk, South Korea, 2014; 122 min.

7.     Winter Song, Otar Iosseliani, France/Georgia,2015; 117 min.

 

RETROSPECTIVE

  1. White Town, Harutyun Khachataryan, Armenia, 1988; 37 min.
  2. Kond, Harutyun Khachataryan, Armenia, 1987; 40 min.
  3. Documentarist, Harutyun Khachataryan, Armenia, 2003; 80 min. 
  4. Endless Escape, Eternal Return, Harutyun Khachataryan,Armenia/TheNetherlands/Switzerland, 2014, 87 min.
  5. Several Interviews on Private Issues, Lana Ghoghoberidze, USSR/Georgia, 1977, 95min.
  6. Pheola, BaadurTsuladze, Georgia, 1970, 36 min.

 

 

SHORT MATTERS! EFA SHORT FILMS TOUR

1.    A Town called panic:The Christmas log, Vincent Patar,Stephane Aubier,Belgium/France 2014, 26’30 min.

2.    Daily bread, IdanHubel, Israel 2014, 19’42 min.

3.    Dinola, MariamKhatchvani, Georgia 2013, 14’38 min.

4.    Emergency calls,Hannes Vartiainen, Pekka Veikkolainen, Finland 2013, 15 min.

5.    Wall, Simon Szabó, Hungary 2013, 11min.

6.    Little block ofcement with disheveled hair containing the sea, Jorge López Navarrete, Spain 2013, 16min.

7.    Pride, Pavel G.Vesnakov, Bulgaria/Germany 2013, 30 min.

8.    Shipwreck, MorganKnibbe, The Netherlands 2014, 15 min.

9.    Still got lives,Jan-Gerrit Seyler, Germany 2013, 23 min.

10. Summer 2014,Wojciech Sobczyk, Poland 2014, 12 min.

11. Taprobana, GabrielAbrantes, Portugal/Sri Lanka/Denmark 2014, 24 min.

12. The chicken, Una Gunjak, Germany/Croatia 2014, 15 min.

13. The Missing Scarf,Eoin Duffy, Ireland, 2014, Colour, 7 min.

14. Whale Valley,Guðmundur Arnar Guðmundsson, Denmark/Iceland, 2013, Colour, 15 min.

 

 

Festival Sponsors – Batumi International ContainerTerminal,  Hotel LEOGRAND, Hotel DivanSuites Batumi, Georgian National Film Center, Ministry of Education, Cultureand Sports of Ajara AR, Ministry of Culture of Georgia

Festival Supporters – British Council, Polish Audio-VisualFund, USA embassy, French Institute, Embassy of Italy, Cinema APOLLO, Transportcompany “Metro Georgia”, Tour-company “Interco”, Hotel Rcheuli, Hotel BatumiPlaza, Hotel Vanilla, Hotel Admiral, Cinema “Rustaveli”, festival “Tbilisi OpenAir”, HQ propaganda,

Festival General Media Partner – Georgian Public Broadcaster

Festival Media Partners – Radio Fortuna/Fortuna+, Palitra Media,Adjara TV, Newspaper “Georgia Today”, FILMPRINT, Publicity Group (www.publicity.ge), www.newswire.ge, Film New Europe (www.filmneweurope.com)

Contact information:  Tel: 599-482181, marketing@biaff.org

www.biaff.org

www.facebook.com/biaffbatumi

www.biaffbatumi.wordpress.com

BIAFF ბლოგერების კონკურსში მონაწილე ბლოგების შერჩევის პროცესი დასრულდა

biaff

BIAFF კინოფესტივალზე რომელიც  2015 წლის 13-20 სექტემბრის ჩათვლით გაიმართება, ბლოგერების კონკურსში მონაწილე ბლოგების შერჩევის პროცესი დასრულდა. წელს ფესტივალის სიახლეებს 22 ქართველი და უცხოელი ბლოგერი გააშუქებს.

კონკურსში მონაწილე ბლოგერები:

  1. ომარ კეპულაძეglexisbichi.wordpress.com
  2. ნინუცა ოქროპირიძეfsyche.wordpress.com
  3. სოფიკო ბიბიჩაძეpink.ge/wis.ge
  4. ნატალია ადამაშვილიmint-lemonade.blogspot.com/
  5. თამარ მირიანაშვილიhttp://litterator.wordpress.com
  6. Anton Florov –
  7. llkin Hasanov
  8. რუსუდან ცქიტიშვილიrusastory.wordpress.com/
  9. გვანცა გარმელია –  bukowskaya.wordpress.com/
  10. ზურა ბალანჩივაძეhttp://zurriuss.ge
  11. ლაშა ცერცვაძეhhttps://lashafoxtsertsvadze.wordpress.com/
  12. გოჩა გაბოძეmevar.ge/
  13. მაკა ნათელაურიmevar.ge/
  14. დიმიტრი ლიპარტელიანიhttp://imaginepepperland.wordpress.com
  15. გიორგი დოლიძე –  georgesdolidze.com/
  16. ლუკა გოცირიძეkitxvadakritika.wordpress.com/
  17. ბექა გაბადაძეreactori.wordpress.com
  18. ირაკლი ქილიფთარიqilipa.wordpress.com/
  19. ანნა ფარქოსაძეsurrealchild.wordpress.com/
  20. ნიკა უხურგუნაშვილიmwvanevashli.wordpress.com/
  21. თათია კობიძეsteronini.wordpress.com/
  22. გვანცა დოლუაშილიdoluashviligvantsa.wordpress.com/

კონკურსში გამარჯვებული ბლოგერებისთვის განკუთვნილია შემდეგი პრიზები

–            BIAFFპრიზი – 3 ბლოგერი რომელიც ყველაზე ინტენსიურად და საინტერესოდ გააშუქებს ფესტივალს, მომავალ წელს ბათუმის საავტორო კინოფესტივალის ექსკლუზიური ბლოგერის სტატუსით ისარგებლებს  და სამივე ბლოგერის ტრანსპორტირებას, ბათუმში საცხოვრებელი ადგილისა და ცხოვრების ხარჯებს კინოფესტივალი დაფარავს. ასევე ისენი მოწვეულნი იქნებიან კინოფესტივალის გახსნისა და დახურვის ცერემონიასა და ბანკეტზე.

–            BIAFFპრიზი  – სტამბულის საერთაშორისო კინოფესტივალზე დასწრება  –საუკეთესო 3 ბლოგერს BIAFF დაუფინანსებს სტამბულის კინოფესტივალზე დასწრების ხარჯებსშემდეგი პირობებით –  #1 ადგილი –  აკრედიტაცია, ავიაბილეთი + განთავსება(5 ღამე);  #2, 3 ადგილი –   აკრედიტაცია, განთავსება.    განთავსება მოხდება აპარტამენტში – შესაბამისადსაჭიროა სამივე ბლოგერის ჩასვლა ერთსა და იმავე პერიოდში.  პრიზით სარგებლობისთვის აუცილებელიაბლოგერებისგან სტამბულის კინოფესტივალზე დასწრების საბოლოო კონფირმაცია ფესტივალამდე2 თვით ადრე.           +  BIAFF   3-4ბლოგერს კინოფესტივალი გაუკეთებს კარლოვი ვარის კინოფესტივალების აკრედიტაციას- მგზავრობის ხარჯების გარეშე (როგორც წესი აკრედიტაცია მხოლოდ კინოინდუსტრიის ან პრესის წარმომადგენლებისთვის არის განკუთვნილი).

–            GIPA(საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი) პრიზი  – გამარჯვებულ 3 ბლოგერს გადაეცემა GIPA-ს მოკლევადიანი სერტიფიცირებული სასწავლო კურსების უფასო ვაუჩერი. ინსტიტუტის მიერ წარმოდგენილი სიიდან ბლოგერს შეეძლება აირჩიოს სასურველი კურსი.

–            კინოთეატრირუსთაველისპრიზი1 ექვსთვიანი და 2 სამთვიანი აბონემენტი, რომელიც განკუთვნილი იქნება 1 პერსონისთვის და ბლოგერს აღნიშნულ პერიოდში შეუძლია დაესწროს ნებისმიერი ახალი ფილმის პრემიერას

–           TbilisiOpen Air /AlterVision -ის 2016 წლის ფესტივალის უფასო აბონემენტები გამარჯვებული ბლოგერებისთვის :).

–           კომპანია  METRO GEORGIA-  პრიზი –  თბილისი-ბათუმის მარშრუტის ავტობუსის 3-3 ბილეთი (ორმხრივი გზა)

–           სასტუმრორჩეული ვილასქსელის პრიზი  – გამარჯვებულ 3 საუკეთსო ბლოგერს გადაეცემა  2 დღიანი, ორკაციანი ვაუჩერი სასტუმრო „რჩეულ ვილას“ რომელიმე სასტუმროში  (ბათუმი, ქუთაისი, თელავი, სიღნაღი) დასვენებისთვის

–            სასტუმრო „Batumi PLAZAHotel“  (www.batumiplaza.ge) პრიზი  – გამარჯვებულ 3 საუკეთსო ბლოგერს გადაეცემა  2 დღიანი,ორკაციანი ვაუჩერი   სასტუმროში   დასვენებისთვის

საკონტაქტო ინფორმაცია

ზვიადი ელიზიანი (ფესტივალის მენეჯერი) – ელ.ფოსტა: press@biaff.org, მობ: 599-482181

კინოფესტივალის სპონსორებისაქართველოს ეროვნული კინოცენტრი, ბათუმის საერთაშორისო საკონტეინერო ტერმინალი, სასტუმრო „Divan Suites”, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, აჭარის არ განათლების, კულტურის და სპორტის სამინისტრო

კინოფესტივალის მხარდამჭერებიკინოთეატრი „აპოლო“, კინოთეატრი “რუსთაველი”, პოლონეთის ფილმების ინსტიტუტი, British Council, კომპანია METRO GEORGIA, სასტუმრო „რჩეული ვილა“,  TbilisiOpen Air /AlterVision, „HQ პროპაგანდა“,

კინოფესტივალის  მედია პარტნიორებირადიო ფორტუნა, ფორტუნა +,  აჭარის ტელევიზია,  გაზეთი- „ჯორჯია თუდეი“, FILM PRINT, ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები – newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი (www.publicity.ge), Film New Europe(www.filmneweurope.com)

კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;

დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ:574-482181б597-998272

BIAFF INDUSTRY PLATFORM – ALTERNATIVE WAVE 2015

biaff

The first edition of Alternative Wave initiates the convention of young filmmakers with alternative financing, distribution, development strategies and new creative approaches.

The idea behind this first time event is, that many filmmakers do not have access to public funding or sources of financing and conventional distribution. While paradigms along the whole filmmaking and distribution process in the established film market are rapidly changing and the industry is trying to adapt, some filmmakers successfully created their own individual approach and scheme, be it forced by the lack of alternatives or by the pure ignorance of or disbelief in the standard practices. This forum wants to bring these filmmakers together to exchange ideas, practices and experiences by introducing and presenting not only the work they have done but also to talk and present future ideas. It is a lab to explore and to exchange. Also it is a place to learn from mistakes and fail.

The event will take place in the week between the 15th and the 19th of September in Batumi/ Georgia on the Black Sea.

Filmmakers will introduce and discuss their project amongst each other within a group and together with professionals coming from the background of crowd-funding, story-development, (online) marketing, production, distribution and immersive media. Further, each project will be in focus of each professional, to hands-on discuss potential further story-development, new approaches, the potential funding capacity and marketing strategies. Case-studies and Master classes will enrich the schedule and will be open to all interested industry members.

Selected projects for Alternative Wave, Batumi Art-house International Film Festival industry platform:

  1. Nirvana, France – by Benoit Fouassier
  2. Help Maya, Georgia – by Tamta Gabrichidze
  3. Baloons, Georgia – by David Mirtskhulava
  4. Women Swimming Enguri, Georgia – by Ana Bukia
  5. Translator In Paris, Serbia – by Iva Brder and Dunja Petrovich
  6. Welcome, Georgia – by Lika Daushvili
  7. Russian Tank, Turkey – by Eren Avnican and Beste Yamalioglu

Alternative Wave organizers and moderators: Tinatin Kajrishvili, Lasha Khalvashi, Zviad Eliziani, Tobias Pausinger, Gülin Üstün.

Tutors: Paul Tyler, Arne Ludwig, Duygu Tarhan, Tobias Pausinger, Gülin Üstün.

Case-studies by: Helen Yanovsky /Israel/ and Siegried /France/.

Alternative Wave is financed by BIAFF (Batumi Art-house International Film Festival), Ministry of Culture of Adjara and Georgian National Film Center. Alternative Wave will take place at Leogrand Hotel (Batumi), official partner hotel of BIAFF festival.

BIAFF 2015 – ბათუმის კინოფესტივალის საკონკურსო სექციის მხატვრული ფილმების პროგრამა და ჟიური

biaff

ბათუმის საავტორო ფილმების მე-10 საერთაშორისო კინოფესტივალისმენეჯმენტმა დაასრულა ფილმების შერჩევა 2015 წლის პროგრამისთვის. ბათუმის კინოფესტივალი ტარდება 2015 წლის 13-20 სექტემბერს. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა.კინოფესტივალის ორგანიზატორი –  ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”, ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია.

საერთაშორისო კონკურსისმხატვრული ფილმების სექციას შეაფასებს ხუთკაციანი ჟიური შემდეგი შემადგენლობით:

  1. ალექსანდრე მინდაძე,რუსეთი – ჟიურის თავმჯდომარე
  2. ქრისტოფერ გუდვინ, დიდი ბრიტანეთი
  3. ნიკი კარიმი, ირანი
  4. ნიკოლას რონჩი, საფრანგეთი
  5. გიორგი ოვაშვილი, საქართველო

მხატვრული ფილმებისსაკონკურსო სექციაში ნაჩვენები იქნება 10ფილმი:

1.    ძმა ეჟანი“,ბაკურ ბაკურაძე, რუსეთი / სერბეთი, 2015წ. 113 წთ.

2.     ,,ქიმია“, ბარტეკ პროკოპოვიჩი, პოლონეთი,2015, 105 წთ.

3.     მუსტანგი“, დენიზ გამზე ერგიუვენი, საფრანგეთი / გერმანია / თურქეთი /კატარი, 2015. 97 წთ.

4.    პაწაწინა“, ოლე ქრისტიან მადსენი, დანია / ხორვატია / შვედეთი / არგენტინა,2014წ. 107 წთ.

5.    ელექტრო ღრუბლების ქვეშ“, ალექსეი გერმან უმცროსი, რუსეთი / უკრაინა / პოლონეთი,2015წ. 138 წთ.

6.    მშვიდობა მხოლოდ გვესიზმრება“, შარუნას ბარტასი, ლიტვა / საფრანგეთი / რუსეთი,2015წ. 107 წთ.

7.     სიმღერათა სიმღერა“, ევა ნეიმანი, უკრაინა,2015. 76 წთ.

8.    ჯეიმზ უაიტი, ჯოშ მონდი, აშშ,2015წ. 86 წთ.

9.    მაზარ შარიფი, აბდულ ბარზიდეჰი, ირანი,2015წ.

10.  თიკუნი, ავიშაი შივანი, ისრაელი,2015წ. 120 წთ.

 

კინოფესტივალის სპონსორები – საქართველოსეროვნული კინოცენტრი, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, აჭარის განათლების, კულტურის და სპორტის სამინისტრო, ბათუმის საერთაშორისოსაკონტეინერო ტერმინალი, სასტუმრო LEOGRAND, სასტუმრო „Divan Suites Batumi“,

კინოფესტივალის მხარდამჭერები – კინოთეატრი „აპოლო“, “ბრიტანეთის საბჭოები”, პოლონეთის აუდიო-ვიზუალურიფონდი, ფრანგული ინსტიტუტი, აშშ საელჩო, იტალიის საელჩო, სატრანსპორტო კომპანია“METRO GEORGIA”, ტურკომპანია „Interco“,სასტუმროთა ქსელი „რჩეული“, სასტუმრო“ბათუმი პლაზა”, სასტუმრო “ვანილა”, სასტუმრო “ადმირალი”, კინოთეატრი “რუსთაველი”, ფესტივალი Tbilisi OpenAir,  HQპროპაგანდა

კინოფესტივალის  მედია პარტნიორები – რადიო ფორტუნა, ფორტუნა +, აჭარის ტელევიზია, გაზეთი – „ჯორჯია თუდეი“, Film New Europe (www.filmneweurope.com), FILM PRINT, ონლაინსაინფორმაციო სააგენტოები newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი (www.publicity.ge),

კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელიაჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;

 

დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ: 574-482181б597-998272