BIAFF Industrial Platform – “Alternative Wave 2016”

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

In 2016, BIAFF Film Festival industry platform will be presented by “Alternative Wave”, which is supported by the National Film Center of Georgia.
The main focus of the “Alternative Wave 2016” is to develop the low budget feature film projects with the support of foreign and local experienced film industry specialists. Selected participants will have the opportunity to develop projects in the following areas – script, presentations, funding strategy, film production strategy, distribution and marketing strategy.
The following low-budget feature film projects are selected for the “Alternative Wave 2016”:
1.. “The runner” – Script writer and film director Papuna Mosidze.
2. “September” – Script writer and film director Tamta Gabrichidze.
3. “Destiny” – script writer – Mikho Mosulishvili, film director – Kote Chlaidze, Producer – Lali Kiknavelidze.
4. “Inga” – screenplay – Zaza Koshkadze/Mary Bekauri, film director – George Gogichaishvili, producer – Gega Khmaladze.
5. “Flight London-Shenako” – Script writer and film director – Beso Solomonashvili, producer – Irakli Solomonashvili.
6. “Gaumarjos” – script writer, director and producer George Varsimashvili.
7. “The pig” – writer, director and producer Giga Liklikadze.
8. “Time” – Script writer and film director Anna Sarukhanova, producer – Jana Sardlishvili.
9. “The Rejected” – the invited project; Script writer and film director George Pipinashvili.
Experts: Nikolaos Panagiotopoulos (script doctor), Konstantin Mindia Esadze (DOP), Dito Tsintsadze (Film Director), Gela Babluani (Film Director), Peter Rommel (Producer) The authors of the project will meet with Rebecca Lenkiewicz (Scriptwriter of the film “IDA”, UK) and Alexander Mindadze (film director, Russia)
Moderators: Tinatin Kajrishvili, Lasha Khalvashi
Organizers: Tinatin Kajrishvili, Lasha Khalvashi, Zviad Eliziani The Meetings will be attended by representitives of the film industry and invited TV producers.
“Alternative Wave 2016” will be held during 21-25 September in Batumi. Free public lectures will be held for students and for other representatives of the film industry. The location of “Alternative Wave” will be the conference hall of the Hotel “DIVAN SUITES Batumi”.
In 2015, “Alternative Wave” was held for the first time at Batumi Art-house International Film Festival. There were 7 projects participating that time (Georgia, France, Turkey, Serbia). Different workshops and masterclasses were conducted for the participants. The invited trainers were: Paul Tyler, Arne Ludwig, Duygu Targan, Helen Yanovsky, Tobias pauzingeri, Gulin Ustun, Sigfrid, etc.
Contact information: “Altertnative Wave” – awbiaff@gmail.com BIAFF Film Festival – marketing@biaff.org
Advertisements

BIAFF 2016 – ბათუმის კინოფესტივალის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების საკონკურსო სექციის პროგრამა

 

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

ბათუმის საავტორო ფილმების მე-11 საერთაშორისო კინოფესტივალის მენეჯმენტმა დაასრულა ფილმების მიღება 2016 წლის პროგრამისთვის. ბათუმის კინოფესტივალი ტარდება 2016 წლის 18-25 სექტემბერს. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა.
კინოფესტივალის ორგანიზატორი – ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”,
ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია.
BIAFF კინოფესტივალის მენეჯმენტმა დაასრულა ფილმების შერჩევა მოკლემეტრაჟიანი ფილმების საერთაშორისო კონკურსის სექციისთვის. აღნიშულ სექციას შეაფასებს ხუთკაციანი ჟიური შემდეგი შემადგენლობით:
  1. ზაზა ხალვაში – ჟიურის თავჯდომარე
  2. იულია სინკევიჩი, უკრაინა
  3. დავით მურადიანი, სომხეთი
  4. დილარა ტასბულატოვა, რუსეთი
  5. ზურაბ სტურუა, საქართველო
მოკლემეტრაჟიანი ფილმების საკონკურსო სექციაში ნაჩვენები იქნება შემდეგი ფილმები:
  1. „დაკარგული სოფელი“, გიორგი თოდრია, საქართველო /ესპანეთი, 2016; 15 წთ.
  2. „დღის ბოლომდე“, ანა სარუხანოვა, საქართველო, 2016; 15 წთ.
  3. „ლეთა“, დეა კულუმბეგაშვილი, საქართველო, 2016; 15 წთ.
  4. „მეზობლები“, გაბრიელ ხოტივარი, საქართველო / გერმანია, 2016; 14:35 წთ.
  5. „სტუმარი“, ნინო შაბურიშვილი, საქართველო / საფრანგეთი, 2016; 16 წთ.
  6. „შესვენება“, გიორგი თავართქილაძე, საქართველო, 2015; 12 წთ.
  7. “აღამასვლა”, პედრო პერალტა, პორტუგალია, 2016; 18 წთ.
  8. “გაზიარებული სიყვარული”, კრისტინა დი კაზინი, იტალია, 2016; 15 წთ.
  9. “როცა ზარების ხმა გესმის”, ჩაბნეიმ ზარიაბი, საფრანგეთი/ტუნისი, 2015; 25 წთ.
  10. “შეეგუე”, გასპარ ფეჰერი, უნგრეთი, 2015; 6:38 წთ.
  11. “ჯოჯოხეთის კარიბჭე”, კონსტანტინა კოტზამანი, საბერძნეთი, 2016; 30 წთ.
  12. “ჰერ ბიჯი” ფუატ კურტოღლუ, თურქეთი, 2016; 4 წთ.
  13. „დაკარგული მიწა“, ჰავრაზ მოჰამედი, ერაყი, 2016; 10 წთ.
  14. „დედა“, პიოტრეკ გოლებიოვსკი, პოლონეთი, 2016; 27 წთ.
  15. „დონა ლუჩია“, ოლესია ხოროშიხი, რუსეთი, 2016; 30 წთ.
  16. „თეთრი მგელი“, ფანი სზილაგი, უნგრეთი, 2015; 18 წთ.
  17. „მალიკა“, ვალენტინ კრუზი, გერმანია, 2016; 10 წთ.
  18. „მატადორი“, თურქეთი / მექსიკა, 2015; 9:45 წთ.
  19. „მხეცი“, მიროსლავ სიკავიცა, ხორვატია, 2016; 14 წთ.
  20. „პიკნიკი“, იური პავლოვიჩი, ხორვატია, 2015; 13 წთ.
  21. „სახლი“, ირინა ცილიკი, უკრაინა, 2016; 12 წთ.
  22. „ქალიშვილი“, მეჰრადად ჰასანი, ირანი, 2016; 15 წთ.
  23. „ღამე ტოკორკიში“, როქსანა სტროე, რუმინეთი, 2016; 18 წთ.
  24. „ყველა მდინარე ზღვაში ჩადის“, ალექსანდრუ ბადეა, რუმინეთი, 2016; 24 წთ.
  25. „ჭარბი ტვირთი“, მარია კიარა მანჩი, იტალია, 2015; 5:45 წთ.
კინოფესტივალის სპონსორები – საქართველოს ეროვნული კინოცენტრი, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, სასტუმრო „Divan Suites Batumi“
კინოფესტივალის მხარდამჭერები – კინოთეატრი „აპოლო“, “ბრიტანეთის საბჭოები”, პოლონეთის აუდიო-ვიზუალური ფონდი, “ანბანის კოშკი”, სასტუმროთა ქსელი „რჩეული“, სასტუმრო “ბათუმი პლაზა”, სასტუმრო “ადმირალი”, კინოთეატრი “რუსთაველი”, აჭარის ტურიზმის დეპარტამენტი, ფესტივალი Tbilisi Open Air, HQ პროპაგანდა , ტურკომპანია “Wonderland”
კინოფესტივალის მედია პარტნიორები – რადიო ფორტუნა, ფორტუნა +, აჭარის ტელევიზია, Film New Europe (www.filmneweurope.com), FILM PRINT, ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი (www.publicity.ge), გაზეთი “ბათუმლები”, netgazeti.ge
კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi; დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ: 599-482181б 597-998272

 

BIAFF film festival announces films of International Doc Film Competition 2016

XI Batumi International Art-house Film Festival which will be held in Batumi during September 18-25 September, 2016 closed film submissions on 1 August.
BIAFF 2016 International Doc Film Jury will be presented by:
  1. Marina Razbeshkina, Russia – Head of Jury
  2. Nargiz Baghirzade, Azerbaijan
  3. Elhum Shakerifar, UK
  4. Oles Yanchuk, Ukraine
  5. Beso Odisharia, Georgia
In BIAFF 2016 International Doc Film Competition section will be screened 9 films:
1. Close Relations, Vitaly Manksi, Germany, Latvia, Estonia, Ukraine, 2016; 112 min.
2. Deadlock, Harutyun Khachatryan, Armenia, 2016; 94 min.
3. Dybuk, Krzysztof Kopczyński, Poland, Ukraine, Sweden 2015; 85 min
4. Innocence of Memories, Grant Gee, UK, 2015; 80 min.
5. Land of the Enlightened, Pieter-Jan De Pue, Belgium, Ireland, Netherlands, Germany, 2015; 87 min.
6. Refugee Ship Enguri, Vakho Varazi, Georgia, 2016
7. The Cinema Travellers, Shirley Abraham/Amit Madheshiya, India, 96 min.
8. The Seasons in Quincy: Four Portraits of John Berger, Colin MacCabe/Tilda Swinton/Christopher Roth/Bartek Dziadosz , UK, 2016; 89 min.
9. Wild Women – Gentle Beasts, Anka Schmid, Switzerland 2015; 96 min
Festival Sponsors – Ministry of Culture of Georgia, Georgian National Film Center, Batumi International Container Terminal, Hotel Divan Suites Batumi
Festival Supporters – British Council, Polish Audio-Visual Fund, Cinema APOLLO, Alphabet Tower, Hotel Rcheuli, Hotel Batumi Plaza, Hotel Admiral, Cinema “Rustaveli”, Tourism Department of Ajara AR, festival “Tbilisi Open Air”, HQ propaganda
Festival Media Partners – Radio Fortuna/Fortuna+, Adjara TV, Newspaper “Georgia Today”, FILMPRINT, Publicity Group (www.publicity.ge), www.newswire.ge, Film New Europe (www.filmneweurope.com), Newspaper BATUMELEBI, www.netgazeti.ge
Contact information: Tel: 599-482181, marketing@biaff.org www.biaff.org www.facebook.com/biaffbatumi www.biaffbatumi.wordpress.com

Batumi International Art-House Film Festival (BIAFF) 2015 Events – Master classes / Q & A

biaff

OTAR IOSSELIANI -Q&A with famous Georgian film maker

Date: 14September, 12.00-14.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

MAIA KOMOROWSKA – Master class in Acting
Date:
15 September, 12.00-14.00 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

Harutyun Khachataryan – “Directorin focus” – meetingwith famous Armenian film director Harutyun Khachataryan

Date: 15September, 16.30-18.00PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

ZELIMIRZILNIK – Master class aboutDocumentary Film Making

Date: 16 September, 12.00-14.00 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

NIKI KARIMI – Q&A with famous Iranian Actress

Date: 16September, 15.30-17.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

merab ninidze –Q&A withGeorgian Actor

Date: 17September, 12.00-14.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Andrew Vial -“FILMAKING AND FILM ACTING”

Workshop will focus on practicalaspects of short film making and acting by Mr. Andrew Vial (filmmaker/artistfrom Australia)

Date: 17 September, 14.30-16.30 PM
Location:
Batumi Arts StateUniversity (37 L.Asatiani Street)

 

LANA GOGOBERIDZE & Baadur TSULADZE – Q&A with famous Iranian Actress
Date:
18 September, 13.00-15.00 PM
Location:
DIVAN SUITES Hotel ( 5/13Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Presentationof “Creative Europe” Program – byNoshre Chkhaidze, representative of MEDIA sub-program in Georgia

Date: 19September, 12.00-13.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Q& A with “Georgian Panorama” Section participants – Meeting with film makers participating in ”GeorgianPanorama” (Nutsa Alexi-Meskhisvili, Lasha Tskvitinidze, Levan Adamia, ZazaKhalvashi, Bakur Bakuradze)

Date: 19September, 13.00-14.30 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Nasstasja Kinski – Q&A and meeting with famous Actor

Date: 19 September,15.00-17.00 PM

Location:DIVAN SUITES Hotel ( 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia)

 

Notice: The date andthe time of Master classes may change due to some changes in travel plans ofdirectors. Information about any changes will be published on festival’swebsite (www.biaff.org), officialBIAFF facebook page (www.facebook.com/biaffbatumi) and alsowill be printed and spread in cinema “Apollo”             

BIAFF ინდუსტრიული პლატფორმა – “ალტერნატიული ტალღა 2015”

biaff

ალტერნატიული ტალღის ინიციატივით, წელსპირველად, ბათუმში თავს მოიყრიან კინემატოგრაფისტები ალტერნატიული დაფინანსების, წარმოებისდა დისტრიბუციის სტრატეგიის გეგმების გასაზიარებლად.

კინემატოგრაფისტების დიდ ნაწილს არაქვს წვდომა კინოინდუსტრიაში დამკვიდრებულ დაფინანსების და დისტრიბუციის საშუალებებთან,ეს გახდა მთავარი მიზეზი ალტერნატიული საშუალებების შექმნის და მოძიების.

კინობაზარზე დამკვიდრებული წარმოებისთუ დისტრიბუციის ფორმებიც მუდმივად განიცდის ცვლილებას და ინდუსტრიას სჭირდება ამ ცვლილებებთანადაპტაცია. ბევრმა კინომოღვაწემ შეძლო გამოემუშავებინა საკუთარი ხერხები და დაემკვიდრებინაახალი ტენდენციები, ეს გამოწვეული იყო, მათი უნდობლობის დამკვიდრებული ჩვევების მიმართ,შემოქმედებითი არჩევანის ან გამოსავლის ძიების გამო.

ჩვენი ფორუმის მიზანია თავი მოვუყაროთასეთ ადამიანებს და მივცეთ მათ საშუალება გაცვალონ გამოცდილება, იდეები და ისაუბრონმათ შექმნილ პროექტებზე, ისევე როგორც მომავალში დაგეგმილი პროექტების განხორციელებისგზებზე. ეს იქნება ერთგვარი ლაბორატორია აღმოჩენების, წარმატების და წარუმატებელი გამოცდილებისგაზიარებისთვის.

ალტერნატიული ტალღა ჩატარდება15-19 სექტემბერს, ბათუმში, შავი ზღვის სანაპიროზე.

კინემატოგრაფისტები წარადგენენ მათწინა ნამუშევრებს ისევე როგორც ახალ პროექტებს და იმუშავებენ ჯგუფურად ქრაუდ ფანდინგის,ონლაინ გაყიდვების, დრამატურგიის განვითარების, დისტრიბუციის და ახალი ტექნოლოგიებისექსპერტებთან ერთად. მოწვეული სპეციალისტები შეეცდებიან გამოავლინონ პროექტების განვითარებისყველა შესაძლო პოტენციალი. სამუშაო გარემო იქნება უშუალო, სადაც ყოველი მონაწილე ეცდებააღმოაჩინოს რაღაც ახალი რომლის შესახებაც წესები ჯერ არ დამკვიდრებულა.

მასტერკლასებზე დასწრება თავისუფალიიქნება კინოინდუსტრიის წარმომადგენლებისთვის.

ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალის ფარგლებშიინდუსტრიული პლატფორმის “ალტერნატიული ტალღის” მონაწილე პროექტები:

1.      “Welcome”/საქართველო/  – პროექტის ავტორი: ლიკა დაუშვილი

2.      “დაეხმარემაიას” /საქართველო/  – რეჟისორი: თამთა გაბრიჩიძე

3.     “ბუშტები” /საქართველო/  – პროექტის ავტორი: დავით მირცხულავა

4.     “ქალები რომლებიც ცურავან ენგურს” /საქართველო/ – რეჟისორი: ანა ბუკია

5.     “ნირვანა” /საფრანგეთი/  – რეჟისორი: ბენუა ფოსიე

6.      “თარჯიმანიპარიზში” /სერბეთი/ – რეჟისორი: ივა ბრდარი სცენარისტი: დუნია პეტროვიჩი

7.      “რუსულიტანკი” /თურქეთი/  – რეჟისორი:ერენ ავნიკანი,პროდიუსერი: ბესტე იამალოღლუ

ალტერნატიულიტალღის ორგანიზატორები და მოდერატორები: თინათინ ყაჯრიშვილი, ლაშა ხალვაში, ზვიად ელიზიანი, ტობიას პაუზინგერი,გულინ უსტუნი.

ექსპერტები: პოლ ტაილერი, არნე ლუდვიგი, დუიგუ ტარჰანი,ტობიას პაუზინგერი, გულინ უსტუნი, ნიჰან კატიპოღლუ

Casestady სტუმრები: ელენაიანოვსკი /ისრაელი/, ზიგფრიდი /საფრანგეთი/.

“ალტერნატიული ტალღა” დაფინანსებულია ბათუმისსაერთაშორისო კინოფესტივალის, აჭარის კულტურის სამინისტროს, და საქართველოს ეროვნულიკინოცენტრის მიერ. პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ვორქშოფები გაიმართება კინოფესტივალისპარტნიორს სასტუმროში “ლეოგრანდი”

BIAFF 2015 – ბათუმის კინოფესტივალის ჟიურის შემადგენლობა, სტუმრები და პროგრამა

biaff

ბათუმის საავტორო ფილმების მე-10 საერთაშორისო კინოფესტივალი  ტარდება 2015 წლის 13-20 სექტემბერს. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა.კინოფესტივალის ორგანიზატორი –  ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”,ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია.

საავტორო ფილმების ბათუმის X საერთაშორისო ფესტივალის პროგრამა შედგებაშემდეგი სექციებისგან:

–      საერთაშორისო კონკურსი – მხატვრული, დოკუმენტურიდა მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექციები

–      დიდოსტატთა კოლექცია

–      ქართულიპანორამა

–      ევროპისკინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კოლექცია

–      რეტროსპექტივები

–       “SHORT MATTERS!”- ევროპის კინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმებისკოლექცია

–      მასტერ-კლასები

2015 წლის კინოფესტივალზე წარმოდგენილი იქნება დაახლოებით 40 სრულმეტრაჟიანი მხატვრული და დოკუმენტური ფილმი 30 ქვეყნიდან და 40 მოკლემეტრაჟიანი ფილმი. მოწვეული იქნებიან სტუმრები ევროპიდან, აშშ-დან, პოსტ-საბჭოთა სივრციდან და აზიიდან (მთლიანობაში 60-70 სტუმარი).

2015 წლის საკონკურსო ფილმებსშეაფასებს ჟიური შემდეგი შემადგენლობით:

·      საერთაშორისო კონკურსი -მხატვრული ფილმების სექცია  – ალექსანდრე მინდაძე (რუსეთი)- ჟიურის თავმჯდომარე, ქრისტოფერ გუდუინ (დიდი ბრიტანეთი), ნიკიკარიმი (ირანი), ნიკოლას რონჩი, საფრანგეთი, გიორგი ოვაშვილი.

გათვალისწინებულია პრიზების შემდეგი კატეგორიები – გრან პრი, საუკეთესო რეჟისურა, საუკეთესო მამაკაცის როლის შემსრულებელი, საუკეთესო ქალის როლის შემსრულებელი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

·       საერთაშორისო კონკურსი – დოკუმენტური ფილმების სექცია  – ზელიმერ ზილნიკი (სერბეთი) – ჟიურის თავჯდომარე ,ვოიციეჩ სჩუდლო (პოლონეთი), დენის უიტლი (დიდი ბრიტანეთი), ირინა გორდიჩუკ (უკრაინა),ლაშა ხალვაში (საქართველო)

ჟიური აღნიშნულ სექციაში გასცემს შემდეგ პრიზებს -საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

  • საერთაშორისო ჟიური – მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია – ნენად ძინდარევიჩი, ბოსნია-ჰერცოგოვინა- (ჟიურის თავჯდომარე), ზიგფრიდ, (საფრანგეთი), ელენე იანოვსკი (ისრაელი), თინათინ ყაჯრიშვილი (საქართველო)

ჟიური აღნიშნულ სექციაში გასცემს შემდეგ პრიზებს -საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი, ჟიურის სპეციალური პრიზი

საპატიო სტუმრები – ოთარ იოსელიანი, მერაბ ნინიძე, ნასტასია კინსკი, ნიკიკარიმი, მაია კომოროვსკა, ზელიმირ ზილნიკი, ლანა ღოღობერიძე, ბაკურ ბაკურაძე.კინოფესტივალს დაესწრებიან  მონაწილეფილმების რეჟისორები, მსახიოებები და ასევე ინდუსტრიული პლატფორმის კუთხითწარმოდგენილი იქნებიან პროდიუსერები და კინოინდუსტრიის ექსპერეტები სხვადასხვაქვეყნებიდან

საავტორო კინოს ბათუმის X საერთაშორისო ფესტივალის პროგრამა

გახსნის ფილმი„ზამთრის სიმღერა“, ოთარ იოსელიანი, საფრანგეთი / საქართველო, 2015წ. 117 წთ.

 

საერთაშორისო კონკურსიმხატვრული ფილმების სექცია       

1.    ელექტრო ღრუბლების ქვეშ, ალექსეი გერმან უმცროსი, რუსეთი / უკრაინა / პოლონეთი, 2015წ. 138 წთ.

2.      თიკუნი, ავიშაი შივანი, ისრაელი, 2015წ. 120 წთ.

3.    მაზარ შარიფი, აბდულ ბარზიდეჰი, ირანი, 2015წ.

4.    მუსტანგი, დენიზ გამზე ერგიუვენი, საფრანგეთი / გერმანია / თურქეთი /კატარი,2015. 97 წთ.

5.    მშვიდობამხოლოდ გვესიზმრება,შარუნას ბარტასი, ლიტვა / საფრანგეთი / რუსეთი, 2015წ. 107 წთ.

6.    პაწაწინა,ოლე ქრისტიან მადსენი, დანია / ხორვატია / შვედეთი / არგენტინა, 2014წ.107 წთ.

7.    სიმღერათა სიმღერა, ევა ნეიმანი, უკრაინა,2015.  76 წთ.

8.    ქიმია, ბარტეკ პროკოპოვიჩი, პოლონეთი,2015, 105 წთ.

9.    ძმა ეჟანი, ბაკურ ბაკურაძე, რუსეთი/ სერბეთი,2015წ. 113 წთ.

10. ჯეიმზ უაიტი, ჯოშ მონდი, აშშ, 2015წ. 86 წთ.

 

საერთაშორისო კონკურსიდოკუმენტური ფილმების სექცია

1.   ანგელოზის შეხება, მარეკ ტომაშ პავლოვსკი, პოლონეთი/გერმანია2015 წ.  60 წთ.

2.    ემი, ასიფ კაპადია, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 127 წთ.

3.     კარტელისმიწა,მეთიუ ჰეინმანი, აშშ/მექსიკა,2015 წ. 98 წთ.

4.    ოდესღაც, დედაჩემი, სოფია ტურკიევიჩი, ავსტრალია/პოლონეთი/უკრაინა, 2014 წ. 75 წთ.

5.    ორმაგი უცხოები, უგისოლტე, ლატვია/საქართველო, 2015 წ.  60 წთ.

6.     რუსულიკოდალა,ჩად გარსია, აშშ/უკრაინა, 2014 წ. 82 წთ.

7.     სირიული სიყვარულის ისტორია, შონ მაკალისტერი, გაერთიანებული სამეფო, 2015 წ. 80 წთ.

8.    უკანასკნელი დღეები ვიეტნამში, რორი კენედი, აშშ, 2014 წ. 98 წთ.

9.     ჩრდილოეთის, დომინიკ განიონი,კანადა, 2015 წ. 74 წთ.

საერთაშორისო კონკურსიმოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია

1.    ოსეგავარი, ტატო კოტეტიშვილი, საქართველო,  2015წ. 8წთ.

2.    მზადება, გიორგიწილოსანი,საქართველო,2015 წ.20’18წთ.

3.    დაკარგული მიწა, ლევან ლომჯარია, საქართველო, 2015წ. 31’41წთ.

4.    დათვი, ავთანდილ ჩაჩიბაია, აშშ, 2015წ. 10წთ.

5.    მჭადა (ყვავილედი), ალექსანდრედერბი, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 9’33 წთ.

6.    ადამი, იულია ჰანჩარი, ბელარუსია, 2014წ.34წთ. 

7.    ადამიანები დედამიწაზე, ქსენია ჩერტოვიჩი, ბელარუსია, 2015 წ. 15 წთ.

8.    ვიოლონჩელო, ოლისია მორგუნეთ-ისაენკო,უკრაინა, 2014წ. 23’10წთ.

9.    ვრცელი ლანდშაფტები – ფაიფურის ისტორიები, ლეა ვიდაკოვიჩი, 2014წ. 11წთ.

10. თარჯიმანი, ემრე კაისი, დიდი ბრიტანეთი/თურქეთი, 2014წ. 23 წთ.

11. ის რაც ღამეს მოაქვს, ლეა ტრიბულეტი, ბოსნია დაჰერცოგოვინა, 2014წ. 20’12 წთ.

12. კარუსელი, ნიკონ რომანჩენკო, უკრაინა, 2015წ. 15წთ.

13. მდინარის მეორე მხარე, რესულსაკინმაზი, თურქეთი, 2015წ. 18’44 წთ.

14. მეშვიდე ცა, ორ ტილინგერი, ისრაელი, 2014წ.10’30 წთ.

15. სასაკლაო, ბეჰზად აზადი, ირანი, 2015წ. 24 წთ.

16. ტაპრობანა, გაბრიელ აბრანტესი, პორტუგალია/შრი ლანკა/დანია, 2014 წ. 24 წთ.

17. ტკბილი სახლი, ნუნობალთაზარი, პორტუგალია, 2014წ. 14’53 წთ.

18. ფლანგის მცველები, ჯასტინოაკი, კანადა, 2014წ. წთ.

19. ფრაგმენტაცია, ანა ოვანესოვა, რუსეთი, 2015წ. 12 წთ.

20. ღია მუქo, დანიელ დრუმონდი, აშშ/ბრაზილია, 2014წ. 7’48 წთ.

21. შემაფასე, ფიზალ ბულიფა, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 15წთ.

22. შიგნით, ნატალია აზევედო ანდრადე, პორტუგალია/უნგრეთი,  2015წ. 3 წთ.

23. ჩემი პეპელა, ლილი დონგი, დიდი ბრიტანეთი, 2015წ. 8’31წთ.

24. ძველი, მარია ქრისტინა პერესი, კოლუმბია, 2014წ. 9’20 წთ.

25. წიწილა, უნა გუნიაკი, გერმანია/ხორვატია, 2014 წ.  15 წთ.

ქართული პანორამა

1.    კრედიტის ლიმიტი, ნუცა ალექსი-მესხიშვილი, საქართველო, 2014 წ. 85 წთ. 

2.    მე ვარ ბესო, ლაშა ცქვიტინიძე, საქართველო,2014წ. 92 წთ.

3.    მემთეურები, ზურაბ ქავთარაძე, საქართველო, 2015 წ. 20 წთ.

4.    სოლომონი, ზაზა ხალვაში, საქართველო,2015წ. 70 წთ.

5.    სომალელი ტყვეები, ლევან ადამია, საქართველო,2015წ. 45’37 წთ.

6.    ძმა, ტერი გრენადე, თეონა გრენადე,საფრანგეთი/საქართველო, 2014წ. 94 წთ.

დიდოსტატთა კოლექცია

1.   ,,ეიზენშტეინი გუანახუატოში“, პიტერ გრინევეი, ბელგია / ფინეთი / მექსიკა / ნიდერლანდები, 2015წ. 105 წთ.

2.  ,,მთებმაშეიძლებაადგილიიცვალონ“, ცზია ჩჟანკე, ჩინეთი / იაპონია / საფრანგეთი, 2015წ. 131 წთ.

3.  „დედაჩემი“, ნანი მორეტი,იტალია/ საფრანგეთი, 2015წ. 106 წთ.

4.  „ერთი ერთზე“, კიმ კი-დუკი, სამხრეთ კორეა, 2014წ. 122 წთ.

5.   „ზამთრის სიმღერა“, ოთარ იოსელიანი, საფრანგეთი / საქართველო, 2015წ. 117 წთ.

6.  „ჩემო კარგოჰანს“,ალექსანდრემინდაძე,გერმანია/ რუსეთი,2015წ. 110 წთ.

 

რეტროსპექტივა

1.   დაუსრულებელიგაქცევა, დაუსრულებელი დაბრუნება, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი/ნიდერლანდები/შვეიცარია, 2014. 87 წთ.  

2.   დოკუმენტალისტი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 2003წ. 80 წთ.  

3.   თეთრი ქალაქი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 1988წ. 37 წთ.

4.   ქონდი, ჰარუთუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 1987წ. 40 წთ.  

5.     რამდენიმე ინტერვიუ პირად საკითხებზე , ლანა ღოღობერიძე, საქართველო, 1977წ. 95 წთ.

6.     ფეოლა, ბაადურ წულაძე, საქართველო, 1970წ. 36 წთ.

 

ევროპის კინოაკადემიის მოკლემეტრაჟიანი ფილმების კოლექცია ( Short Matters!)

1.             გემის დაღუპვა, მორგან კნიბე,ჰოლანდია, 2014 წ. 15 წთ.

2.             დაკარგული ყელსახვევი, ოუენდაფი, ირლანდია, 2014 წ. 7 წთ.

3.             დინოლა, მარიამ ხაჭვანი,საქართველო, 2013 წ. 14’38 წთ.

4.             ვეშაპის მდელო, გუნმუნდურარნარ გუნმუნდსონი, დანია/ისლანდია, 2013 წ. 15 წთ.

5.             კედელი, შიმონ საბო, უნგრეთი,2013 წ. 11 წთ.

6.             კიდევ გვაქვს სიცოცხლე,იან-გერიტ სეილერი, გერმანია, 2013 წ. 23 წთ.

7.             პური არსობისა, იდან ჰუბელი,ისრაელი, 2014 წ. 19’42 წთ.

8.             საგანგებო ზარი, ჰანეს ვარტიაინენი,პეკა ვეიკოლაინენი, ფინეთი, 2013 წ. 15 წთ.

9.             სიამაყე, პაველ ვესნაკოვი,ბულგარეთი/გერმანია, 2013 წ. 30 წთ.

10.          ტაპრობანა, გაბრიელ აბრანტესი,პორტუგალია/შრი ლანკა/დანია, 2014 წ. 24 წთ.

11.          ქალაქი პანიკაში, საახალწლონამცხვარი, ვენსან პატარი, სტეფანი ობიე, ბელგია/საფრანგეთი, 2014 წ. 26’30 წთ.

12.          ცემენტის პატარა ბლოკი ზღვისშემცველი გაწეწილი თმით, ხორხე ლოპეს ნავარეტეესპანეთი, 2013 წ. 16 წთ.

13.          წიწილა, უნა გუნიაკი, გერმანია/ხორვატია,2014 წ. 15 წთ.

14.          2014 წლის ზაფხული, ვოიჩეკსობჩეკი, პოლონეთი, 2014 წ. 12 წთ.

კინოფესტივალის სპონსორები – საქართველოსეროვნული კინოცენტრი, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, აჭარის განათლების, კულტურის და სპორტის სამინისტრო, ბათუმის საერთაშორისოსაკონტეინერო ტერმინალი, სასტუმრო LEOGRAND, სასტუმრო „Divan Suites Batumi“,

კინოფესტივალის მხარდამჭერები – კინოთეატრი„აპოლო“,  “ბრიტანეთის საბჭოები”, პოლონეთის აუდიო-ვიზუალურიფონდი, ფრანგული ინსტიტუტი, აშშ საელჩო, იტალიის საელჩო, სატრანსპორტო კომპანია“METRO GEORGIA”, ტურკომპანია „Interco“,სასტუმროთა ქსელი „რჩეული“, სასტუმრო“ბათუმი პლაზა”, სასტუმრო “ვანილა”, სასტუმრო “ადმირალი”, კინოთეატრი “რუსთაველი”, ფესტივალი Tbilisi OpenAir,  HQპროპაგანდა

კინოფესტივალის  მედია პარტნიორები – რადიო ფორტუნა, ფორტუნა +, აჭარის ტელევიზია, გაზეთი – „ჯორჯია თუდეი“, Film New Europe (www.filmneweurope.com), FILM PRINT,ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი(www.publicity.ge),

კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღებაშესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;

 

დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ: 574-482181б597-998272