Batumi International Art-House Film Festival (BIAFF) 2018 Events – Master Classes / Q & A

 

 

19 SEPTEMBER

16.30-18.00 – Vitaly Manski – Master class/Q&A (Doc film-making)

Location: Hotel WYNDHAM Batumi

 

Continue reading

Advertisements

BIAFF 2018 – ბათუმის კინოფესტივალის  სრული პროგრამა და  საერთაშორისო ჟიურის შემადგენლობა

 

ბათუმის კინოფესტივალი  ტარდება  2018 წლის 16-23 სექტემბერს.  ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა და მისი ორგანიზატორია –  ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”, ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია.

 

კინოფესტივალის მენეჯმენტა დაასრულა საერთშორისო ჟიურის და ფილმების პროგრამის ფორმირება. ფესტივალის პროგრამა მოიცავს საკონკურსო და არასაკონკურსო სექციებს.   საერთაშორისო ჟიური ფილმებს შეაფასებს სამ საკონკურსო სექციაში – მხატვრული, დოკუმენტური და მოკლემეტრაჟიანი ფილმები სექციები.

 

BIAFF 2018 – საერთაშორისო მხატვრული სექციის ჟიური  – სერგეი რახლინი (აშშ) – თავჯდომარე, ბენკე ფლიგაფი (უნგრეთი) – რეჟისორი, ოლეგ ნეგინი (რუსეთი) – სცენარისტი; ალინ ტასჩიანი (თურქეთი) – კინოკრიტიკოსი; ლევან თუთბერიძე (საქართველო) – რეჟისორი

 

BIAFF 2018 – საერთაშორისო დოკუმენტური ფილმების სექციის ჟიური – ვიტალი მანსკი (ლატვია) – ჟიურის თავჯდომარე, რეჟისორი; ინა როსოვ (გერმანია) – კინოდისტრიბუცია; ზავენ სარგისიანი (სომხეთი) – ფარაჯანოვის მუზეუმის დირექტორი, სერგეი ლავრენტიევი (რუსეთი) – კინოკრიტიკოსი, მარიამ ჭაჭია (საქართველო) – რეჟისორი

 

BIAFF 2018 – საერთაშორისო მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექციის ჟიური – ნიკოლოზ ხომერიკი (რუსეთი) – ჟიურის თავჯდომარე, რეჟისორი; ჟალე არიკანი (გერმანია) – მსახიობი; ქეთევან დევდარიანი (საქართველო) – სცენარისტი

 

BIAFF 2018  – ქართველ კინოკრიტიკოსთა ჟიური –  გოგი გვახარია. თეო ხატიაშვილი . ლელა ოჩიაური.

ქართველ კინოკრიტიკოსთა ჟიური წელს პირველად იქნება წარმოდგენილი ბათუმის კინოფესტივალზე და შეაფასებს საერთაშორისო მხატვრული ფილმების საკონკურსო სექციას და გამოავლენს კინოკრიტიკოსთა რჩეულ ფილმს, რომელსაც გადაეცემა საქართველოს ეროვნული კინოცენტრის მიერ დაწესებული პრიზი – 1000 ევრო.

 

 

BIAFF 2018პროგრამა

ფესტივალის გახსნის ფილმი – „ჩემი ბებია“, კოტე მიქაბერიძე, საქართველო, 1929, 29 წთ.

 

BIAFF 2018 – მხატვრული ფილმების საკონკურსო სექცია

 

  1. ბედნიერი ლაზარე, ალიჩე რორვახერი, იტალია/შვეიცარია/საფრანგეთი/გერმანია, 2018; 122 წთ.
  2. დონბასი, სერგეი ლოზნიცა, გერმანია/უკრაინა/საფრანგეთი/ჰოლანდია/რუმინეთი, 2018; 110 წთ.
  3. თარჯიმანი, მარტინ სულიკი, სლოვაკეთი/ჩეხეთი/ავსტრია, 2018; 113 წთ.
  4. მარცვალი, სემიჰ კაპლანოღლუ, თურქეთი/გერმანია/საფრანგეთი/ყატარი, 2017; 123 წთ.
  5. მკვდარი ცხენის ნისლეული, ტარიკ აკტაში, თურქეთი, 2018; 73 წთ.
  6. პანიკური შეტევა, პაველ მასლონა, პოლონეთი, 2018; 100 წთ.
  7. რეი და ლიზი, რიჩარდ ბილინგჰემი, დიდი ბრიტანეთი, 2018; 107 წთ.
  8. სტიქსი, ვოლფგანგ ფიშერი, გერმანია/ავსტრია, 2018; 90 წთ.
  9. შეხტომა, ივან ტვერდოვსკი, რუსეთი/ლიტვა/ირლანდია/საფრანგეთი, 2018; 90 წთ.
  10. ჰორიზონტი, თინათინ ყაჯრიშვილი, საქართველო/შვედეთი, 2018; 105 წთ.

 

 

 

 

BIAFF 2018 –  დოკუმენტური ფილმების საკონკურსო სექცია

 

  1. დროის ხიდები, ოდრიუს სტონის, ლატვია, 2018; 80 წთ.
  2. ზღვარს მიღმა, მარტა პრუსი, პოლონეთი/გერმანია/ფინეთი, 2017; 54 წთ.
  3. მამებისა და შვილების შესახებ, ტალალ დერკი, გერმანია/სირია/ლიბია/ყატარი, 2017; 99 წთ.
  4. მშიერი აჩრდილების კუნძული, გაბრიელ ბრადი, გერმანია/დიდი ბრიტანეთი/ავსტრალია; 2018, 94 წთ.
  5. ორსონ უელსის თვალები, მარკ კუზინსი, დიდი ბრიტანეთი, 2018; 115 წთ.
  6. სიცოცხლის კიდევ ერთი დღე, დამიან ნენოვი, რაულ დე ლა ფუენტე, პოლონეთი/ესპანეთი/გერმანია/ბელგია/უნგრეთი, 2018; 84 წთ.
  7. შამანური გაკვეთილები დამწყებთათვის, სვეტლანა სტაცენკო, რუსეთი, 2017; 81 წთ.
  8. შორეული თანავარსკვლავედი, შევაუნ მიზრაჰი, აშშ/თურქეთი/ჰოლანდია, 2017; 82 წთ.

 

BIAFF 2018 – მოკლემეტრაჟიანი ფილმების საკონკურსო სექცია

  1. საშლელი, დავით ფირცხალავა, საქართველო, 2018, 18 წთ.
  2. ღამის მორიგე, გრიგოლ ჯანაშია & ნატო გაბუნია, საქართველო, 2018, 22 წთ.
  3. Paganos, ნიკოლოზ ქობულავა, საქართველო, 2017, 10 წთ.
  4. დასაწყისის დასასრული, გიორგი ქასრაშვილი, საქართველო, 2018; 10 წთ.
  5. 1943, ბიძინა გოგიბერიძე, გერმანია, 2018, 20 წთ.
  6. ყველა ის არსება , ჩარლზ ვილიამსი, ავსტრალია, 2018, 13 წთ.
  7. შენ ხარ ფრენბურთი?! მოჰამედ ბაკში, ირანი, 2017, 15 წთ.
  8. ზურგჩანთა, მიხალის მათიუდაკისი, საბერძნეთი, 2018, 14 წთ.
  9. ბაგატელი, დანიელ ლევინი, აშშ, 2018, 30 წთ.
  10. ბლოეიშტრაატის 11, ნიენკე დეუტცი, ბელგია/ნიდერლანდები, 2018, 9 წთ.
  11. ბედნიერი მგზავრობა, სინისა გალიკი, სერბეთი, 2017, 16 წთ.
  12. ცივი ზაფხულის ღამე, იაშ სავანტი, ინდოეთი, 2018, 21 წთ.
  13. საკვები მიტანით,  იაზან ალ გჰაზავი, იორდანია, 2018, 22 წთ.
  14. დეპორტაცია, არჯუნ ტალვარი, პოლონეთი, 2018, 21 წთ.
  15. დია, ჰამზა ბანგაში, პაკისტანი/დიდი ბრიტანეთი. 2018, 24 წთ.
  16. ნაფეხური, ჰაიდარ დემირტასი, თურქეთი, 2018, 20 წთ.
  17. მთა, გრეგორი, ვერბეკე, ალბანეთი, 2018, 15 წთ.
  18. უნდა გიყვარდეს კუბრიკი, , ალმა ანდრესკუ, რუმინეთი, 2018, 24 წთ.
  19. ჩემი სიჩუმე, ბენჟამენ ეიაგა, კამერუნი, 2018, 24 წთ.
  20. წყნარი ქუჩა, ალექსანდრა მარკოვა, ბელორუსია, 2018, 28 წთ.
  21. მოკლე, რუსლან აღახადე, აზერბაიჯანი, 2018, 13 წთ.
  22. სუპერპრიზი, კონსტანტინე ჭელიძე, რუსეთი, 2017, 15 წთ.
  23. კურდღლებით სავსე ტყე, , ნიკოლაი კნაკმუსი, გერმანია, 2017, 20 წთ.
  24. ტომბე , დიანა კარდუმიანი, სომხეთი, 2018, 19 წთ.
  25. უმბრა, სააედ ჯაფარიანი, ირანი, 2018, 15 წთ.
  26. სიტყვა, იგორ ვიშნევსკი, უკრაინა, 2018, 30 წთ.

 

 

  BIAFF 2018 – „დიდოსტატთა კოლექცია“ 

  1. „ადამიანი, სივრცე, დრო და ადამიანი“, კიმ კი დუკი, სამხრეთ კორეა, 2018; 122 წთ.
  2. „ალმოდებული“, ლი ჩანგ-დონგი, სამხრეთ კორეა, 2018, 148 წთ.
  3. „ექსტაზი“, გასპარ ნოე, საფრანგეთი, 2018; 95 წთ.
  4. „ველური მსხლის ხე“, ნური ბილგე ჯეილანი, თურქეთი/მაკედონიის რესპუბლიკა/ საფრანგეთი/ გერმანია/ბოსნია-ჰერცოგოვინა/ბულგარეთი/შვედეთი, 2018; 188 წთ.
  5. „სახლი, რომელიც ჯეკმა ააშენა“, ლარს ფონ ტრიერი, დანია/შვედეთი/საფრანგეთი/გერმანია, 2018; 155 წთ.
  6. „ყველამ იცის“, ასგარ ფარჰადი, ესპანეთი/საფრანგეთი/იტალია, 132 წთ.
  7. „ცივი ომი“, პაველ პავლიკოვსკი, პოლონეთი/საფრანგეთი/დიდი ბრიტანეთი, 2018; 88 წთ.

 

 

 

BIAFF 2018 – „სპეციალური ჩვენებები“

  1. „ზაფხული“, კირილ სერებრენიკოვი, რუსეთი/საფრანგეთი, 2018; 126 წთ.
  2. B-ფილმები: ვნება და ხმაური დასავლეთ ბერლინში 1979-1989“, კლაუს მაეკი, იორგ ჰოპპე, ჰეიკო ლანგე, გერმანია, 2015; 92 წთ.
  3. „სიმონ პეტლიურას საიდუმლო დღიური“, ოლეს იანჩუკი, უკრაინა, 2018; 122 წთ.

 

ქართული პანორამა

  1. ანდრო, თორნიკე გოგრიჭიანი, საქართველო, 2017; 25წთ.
  2. ბათუმის ერთი დღე, საქართველო, 2018; 41 წთ.
  3. დევნილობის ცხრა წელი, თორნიკე კოპლატაძე, საქართველო, 2018; 23 წთ.
  4. დიდუბე, ბოლო გაჩერება, შორენა თევზაძე, საქართველო/შვეიცარია; 2017, 64 წთ.
  5. თევზაობა, თორნიკე ბზიავა, საქართველო, 2017; 17 წთ.
  6. ინსტიტუცია #16, საქართველო, 2017; 64 წთ.
  7. მოუსმინე სიჩუმეს, მარიამ ჭაჭია, საქართველო, 2016; 80 წთ.
  8. მტვრით მოწამლულები, თამარ ბართაია, საქართველო, 2018, 52 წთ.
  9. ნიკო მარის კვალდაკვალ, ვასო ჩავლეიშვილი , საქართველო, 2018; 32 წთ.
  10. რეზო, ლეო გაბრიაძე, რუსეთი, 2017; 63 წთ.
  11. ჯარა, ნიკა წიკლაური, საქართველო, 2017; 52 წთ.
  12. ჰამლეტი, გიორგი მეგრელიშვილი, საქართველო, 2018; 80 წთ.

 

ქართული  კინოს კლასიკა

  1. ალავერდობა, გიორგი შენგელაია, საქართველო, 1962; 52 წთ.
  2. მარილი სვანეთს, მიხეილ კალატოზიშვილი, საქართველო, 1930; 44 წთ.
  3. ფიროსმანი, გიორგი შენგელაია, საქართველო, 1969; 85 წთ.
  4. ჩემი ბებია, კოტე მიქაბერიძე, საქართველო, 1929; 29 წთ.

 

BIAFF ფესტივალის კინოჩვენებების ლოკაციები –  კინოთეატრი „აპოლო“, სასტუმრო  “Wyndham” კონფერენს დარბაზი,  კინოჩვენებები ღია ცის ქვეშ ერას მოედანზე

კინოფესტივალზე დასწრება – კინოჩვენებებზე დასწრება უფასოა.  კინოთეატრ „აპოლოში“  ჩვენებებზე დასწრებისთვის საჭიროა – ე.წ. „უფასო ბილეთების“ აღება (რაც დაჯავშნის და კონტროლისთვის გამოიყენება) კინოთეატრში BIAFF ინფო ცენტრში.

კინოფესტივალზე აკრედიატაცია (მედია / ინდსუტრია) – სხვადასხვა მედიის წარმომადგენლებს შეუძლიათ აკრედიტაციაზე მოგვმართონ ფესტივალის საიტზე რეგისტრაციის მეშვეობით  – http://biaff.org/media-acreditation

 

კინოფესტივალის მხარდამჭერებისაქართველოს კულტურის, განათლების, სპორტის და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს ეროვნული კინოცენტრი, აჭარის კულტურის სამინისტრო, აჭარის ტურიზმის და კურორტების დეპარტამენტი, საქართველოს ტურიზმის ეროვნული სააგენტო, “ბრიტანეთის საბჭო“,  გოეთეს ინსტიტუტი, იტალიის საელჩო, ა.მიცკევიჩის ინსტიტუტი

კინოფესტივალის სპონსორები – სასტუმრო „WYNDHAM BATUMI”, კინოთეატრი „აპოლო“, სასტუმრო „რჩეული ვილა“, სასტუმრო „Mardi Plaza”, სასტუმრო „Holland Hoek”, „HQ პროპაგანდა“, ტურკომპანია „ვანდერლენდი“, შპს „ბათუმის ავტოტრანსპორტი“, კაფე „გარდენს“, რესტორანი ECLIPSE, შპს „Legal Consulting Center“

კინოფესტივალის  მედია პარტნიორებისაქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებელი, აჭარის ტელევიზია,  რადიო ფორტუნა, ბათუმი ტვ,  ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები – newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი (www.publicity.ge), გადაცემა „კიმონო“, Cinemania, AT.GE, Film New Europe (www.filmneweurope.com), გაზეთი ბათუმელები, netgazeti.ge

 

 

კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;

 

დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org, პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org;  ტელ: 599-482181б 597-998272

ბათუმის საავტორო ფილმების საერთაშორისო კინოფესტივალი (BIAFF 2016) – მასტერკლასები/შეხვედრები

გთავაზობთ ბათუმის საავტორო კინოს საერთაშორისო ფესტივალის 20 სექტემბრის მასტერკლასების / შეხვედრების განრიგს :
თემურ ბაბლუანი –შეხვედრა ცნობილ ქართველ რეჟისორთან.
დრო : 12.30-14.00;
ადგილმდებარეობა: სასტუმრო „DIVAN SUITES“ ( მისამართი: ქ. ბათუმი, ზ. გამსახურდიას ქ./კოსტავას ქ. #5/13 )
Temur Babluani – with famous Georgian filmmaker
Date/Location: 20 September, 12.30-14.00 PM; DIVAN SUITES Hotel ( Address : 5/13 Kostava/Z. Gamsakhurdia, Batumi )
მასტერკლასებზე დასწრება მასტერკლასებზე დასწრება უფასოა. იმ შემთხვევაში თუ მსურველები დარბაზში არსებულ ადგილზე მეტია, პრიორიტეტი ენიჭება ფესტივალის აკრედიტაციის მქონე პირებს

BIAFF 2016 – Line-up of “Georgian Panorama”

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

XI Batumi International Art-house Film Festival which will be held in Batumi during September 18-25 September, 2016 closed film submissions on 1 August.
“Georgian Panorama” (non-competitive) section will be presented by following films at BIAFF:
1. God of Happiness, Dito Tsintsadze, Germany, 2015; 90 min.
2. When the Earth Seems To Be Light, Salome Machaidze, Tamuna Karumidze, David Meskhi, Georgian Republic / Germany, 2015; 76 min.
3. See You in Chechnia, Alexander Kvatashidze, Georgia/France/Germany/Estonia, 2016; 70 min.
4. May, Giorgi Kintsurashviil, Georgia/UK, 2016; 60 min.
5. From Gumista To Dnepr, Giorgi Tserodze, Georgia, 2016;
6. Fable, Mzia Manjavidze, Georgia, 2015; 13 min.
7. Postotto, Margarita Filippova, Georgia, 2016; 18 min.
Festival Sponsors – Ministry of Culture of Georgia, Georgian National Film Center, Batumi International Container Terminal, Hotel Divan Suites Batumi, “Askaneli Brother”
Festival Supporters – British Council, Polish Audio-Visual Fund, Cinema APOLLO, Alphabet Tower, Hotel Rcheuli, Hotel Batumi Plaza, Hotel Admiral, “Terassa Askaneli”, Cinema “Rustaveli”, Tourism Department of Ajara AR, festival “Tbilisi Open Air”, HQ propaganda, Tour Company “Wonderland”
Festival Media Partners – Radio Fortuna/Fortuna+, Adjara TV, Publicity Group (www.publicity.ge), www.newswire.ge, Film New Europe (www.filmneweurope.com), Newspaper BATUMELEBI, www.netgazeti.ge
Our contact info – marketing@biaff.org , Tel: 599-482181

BIAFF 2016 Film Festival announces Line-up of non-competition sections

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

BIAFF 2016 film festival’s non-competitoin program will be presented by following sections:
MASTERS COLLECTION
1. Graduation, Cristian Mungiu, Romania / Belgium / France, 2016, 127min.
2. I, Daniel Blake, Ken Loach, UK, 2016; 100 min.
3. Paterson, Jim Jarmush, USA, 2016; 113 min
4. Smolensk, Antoni Krauze, Poland, 2016;
5. Stop, Kim Ki Duk, South Korea/Japan, 2015; 80 min.
SHAKESPEAR IN CINEMA
1. Prospero’s Book, Peter Greenway, UK/Netherlands/France/Italy/Japan, 1991; 124 min.
2. Macbeth, Roman Polanski, UK/USA, 1971; 140 min.
3. “Play On” – collection of mute short films
RETROSPECTIVES
1. Sun of Sleepless, Temur Babluani, Georgia, 1992; 123 min.
2. Flight of the Sparrows, Temur Babluani, Georgia, 1980; 60 min.
3. Time for a Dancer, Vadim Abdrashitov, Russia, 1998; 158 min.
4. Stalker, Andrei Tarkowski, Russia, 1980; 161 min. – restorated /digital version
SHORT MATTERS! EFA SHORT FILMS TOUR in cooperation with European Film Academy:
1. Dissonance, Till Nowak, Germany 2015, 17 min.
2. E.T.E.R.N.I.T., Giovanni Aloi, France 2015; 14 min.
3. Field Study, Eva Weber, UK 2014, 20 min.
4. Kung Fury, David Sandberg, Sweden 2015; 30 min.
5. Listen, Hamy Ramezan & Rungano Nyoni, Denmark / Finland 2014; 13 min.
6. Our Body, Dane Komljen, Serbia / Bosnia & Herzegovina 2015; 14 min.
7. Over, Jörn Threlfall, UK 2015; 13 min.
8. Picnic, Jure Pavlović, Croatia 2015; 13 min.
9. Smile and the World Will Smile Back, Ehab Tarabieh, Yoav Gross & the al-Haddad family, Israel/Palestine 2014; 20 min.
10. Son of the Wolf, Lola Quivoron, France 2015; 23 min.
11. Symbolic Threats, Mischa Leinkauf, Lutz Henke & Matthias Wermke, Germany 2015; 15 min.
12. The Runner, José Luis Montesinos, Spain 2014; 12 min.
13. This Place We Call Our Home, Thora Lorentzen & Sybilla Tuxen, Denmark 2014, 30 min.
14. Translator, Emre Kayiş, UK / Turkey 2014; 23 min.
15. Washingtonia, Konstantina Kotzamani, Greece 2014; 24 min.
Festival Sponsors – Ministry of Culture of Georgia, Georgian National Film Center, Divan Suites Batumi, “Askaneli Brothers”
Festival Supporters – British Council, Polish Audio-Visual Fund, Cinema APOLLO, Alphabet Tower, “Terassa Askaneli”, Hotel Rcheuli, Hotel Batumi Plaza, Hotel Admiral, Cinema “Rustaveli”, Tourism Department of Ajara AR, festival “Tbilisi Open Air”, HQ propaganda, Tour Company “Wonderland”
Festival Media Partners – Radio Fortuna/Fortuna+, Adjara TV, Newspaper “Georgia Today”, Publicity Group (www.publicity.ge), www.newswire.ge, Film New Europe (www.filmneweurope.com), Newspaper BATUMELEBI, www.netgazeti.ge Our contact info – marketing@biaff.org , Tel: 599-482181

BIAFF 2016 – ბათუმის კინოფესტივალის საკონკურსო სექციის სრული პროგრამა და ჟიურის შემადგენლობა

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

ბათუმის საავტორო ფილმების მე-11 საერთაშორისო კინოფესტივალის მენეჯმენტმა დაასრულა ფილმების მიღება 2016 წლის პროგრამისთვის. ბათუმის კინოფესტივალი ტარდება 2016 წლის 18-25 სექტემბერს. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006 წელს დაარსდა.
კინოფესტივალის ორგანიზატორი – ბათუმის ხელოვანთა სახლი “არგანი”, ოფიციალური პარტნიორი – ქ. ბათუმის მერია. BIAFF კინოფესტივალის მენეჯმენტმა დაასრულა ფილმების შერჩევა საერთაშორისო კონკურსის სექციისთვის და ცნობილია ჟიურის შემადგენლობაც. საკონკურსო ფილმები ნაჩვენები იქნება სამ სექციაში – მხატვრული, დოკუმენტური და მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექცია კინოფესტივალის თითოეულ საკონკურსო სექციას შეაფასებს საერთაშორისო ჟიური ხუთკაციანი შემადგენლობით.
მხატვრული ფილმების სექციის ჟიური – 1. დიტო ცინცაძე,საქართველო – ჟიურის თავჯდომარე 2. მაჰტაბ კერამატი, ირანი 3. ირინა გორდიჩუკ, უკრაინა 4. ლიზა ანტონოვა, რუსეთი 5. გულნარა აბიკიევა, ყაზახეთი
დოკუმენტური ფილმების სექციის ჟიური – 1. ჟიურის თავჯდომარე – მარინა რაზბეშკინა, რუსეთი 2. ელჰუმ შეიკრიფარი, დიდი ბრიტანეთი 3. ნარგიზ ბაგირზადე, აზერბაიჯანი 4. ოლეს იანჩუკ, უკრაინა 5. გივი ბესიკ ოდიშარია, საქართველო
მოკლემეტრაჟიანი ფილმების სექციის ჟიური – 1. ზაზა ხალვაში – ჟიურის თავჯდომარე 2. იულია სინკევიჩი, უკრაინა 3. დავით მურადიანი, სომხეთი 4. დილარა ტასბულატოვა, რუსეთი 5. ზურაბ სტურუა, საქართველო
მხატვრული ფილმების საკონკურსო სექციაში ნაჩვენები იქნება 9 ფილმი:
  1. “აღსარებები”, რობერტო ანდო, იტალია/საფრანგეთი, 2016; 103 წთ.
  2. “სიკვდილი სარაევოში”, დენის ტანოვიჩი, საფრანგეთი/ბოსნია ჰერცოგოვინა, 2016; 85 წთ.
  3. “უღმერთო”, რალიცა პეტროვა, ბულგარეთი/დანია/საფრანგეთი, 2016; 99 წთ.
  4. „ზოოლოგია“, ივან ტვერდოვსკი, რუსეთი/ საფრანგეთი/ გერმანია, 2016; 87 წთ.
  5. „მასწავლებელი“, იან ჰრებეიკი, სლოვაკეთი/ჩეხეთი, 2016; 102 წთ.
  6. „მე – ოლგა ჰერპანოვა“ , პეტრ კაზდა/ტომას ვაინრები, ჩეხეთი/პოლონეთი/სლოვაკეთი/ საფრანგეთი, 2016; 106 წთ.
  7. „სიყვარულის შეერთებული შტატები“, ტომაშ ვასილევსკი, პოლონეთი/შვედეთი, 2016; 104 წთ.
  8. „ქალიშვილი“, რეზა მირკარიმი, ირანი, 2016; 103 წთ.
  9. “რაუფი”, სონერ კარენი/ბარის კაია, თურქეთი, 2016; 94 წთ.
დოკუმენტური ფილმების საკონკურსო სექციაში წარმოდგენილი იქნება 9 ფილმი:
  1. „ახლო ურთიერთობები“, ვიტალი მანსკი, გერმანია/ლატვია/ესტონეთი/უკრაინა, 2016; 112 წთ.
  2. „ჩიხი“, ხარუტუნ ხაჩატრიანი, სომხეთი, 2016; 94 წთ.
  3. „დიბუკი”, კშიშტოფ კორფჩინსკი, პოლონეთი/უკრაინა/შვედეთი, 2015; 85 წთ.
  4. „მოგონებათა უმანკოება“, გრანტ ჯი, დიდი ბრიტანეთი, 2015; 80 წთ
  5. „განათლებულთა მიწა“, პიტერ ჟან დე პუ, ბელგია/ირლანდია/ჰოლანდია/გერმანია, 2015; 87 წთ.
  6. „ველური ქალები – ნაზი მხეცები“, ანკა შმიდი, შვეიცარია, 2015; 96 წთ.
  7. „მოძრავი კინოთეატრის მოგზაურები”, შირლი აბრაამი/ამით მანდეშია, ინდოეთი, 2016; 96 წთ.
  8. „წელიწადის დროები ქუინსიში: ჯონ ბერგერის ოთხი პორტრეტი“, კოლინ მაკკეიბი /ტილდა სუისტონი / ქრისტოფერ როთი / ბარტეკ დზიადოსცი, დიდი ბრიტანეთი, 2016; 89 წთ.
  9. „ლტოლვილი გემი „ენგური“, ვახო ვარაზი, საქართველო, 2016;
მოკლემეტრაჟიანი ფილმების საკონკურსო სექციაში ნაჩვენები იქნება 25 ფილმი:
  1. „დაკარგული სოფელი“, გიორგი თოდრია, საქართველო / ესპანეთი, 2016; 15 წთ.
  2. „დღის ბოლომდე“, ანა სარუხანოვა, საქართველო, 2016; 15 წთ.
  3. „ლეთა“, დეა კულუმბეგაშვილი, საქართველო, 2016; 15 წთ.
  4. „მეზობლები“, გაბრიელ ხოტივარი, საქართველო / გერმანია, 2016; 14:35 წთ.
  5. „სტუმარი“, ნინო შაბურიშვილი, საქართველო / საფრანგეთი, 2016; 16 წთ.
  6. „შესვენება“, გიორგი თავართქილაძე, საქართველო, 2015; 12 წთ.
  7. “აღამასვლა”, პედრო პერალტა, პორტუგალია, 2016; 18 წთ.
  8. “გაზიარებული სიყვარული”, კრისტინა დი კაზინი, იტალია, 2016; 15 წთ.
  9. “როცა ზარების ხმა გესმის”, ჩაბნეიმ ზარიაბი, საფრანგეთი/ტუნისი, 2015; 25 წთ.
  10. “შეეგუე”, გასპარ ფეჰერი, უნგრეთი, 2015; 6:38 წთ.
  11. “ჯოჯოხეთის კარიბჭე”, კონსტანტინა კოტზამანი, საბერძნეთი, 2016; 30 წთ.
  12. “ჰერ ბიჯი” ფუატ კურტოღლუ, თურქეთი, 2016; 4 წთ.
  13. „დაკარგული მიწა“, ჰავრაზ მოჰამედი, ერაყი, 2016; 10 წთ.
  14. „დედა“, პიოტრეკ გოლებიოვსკი, პოლონეთი, 2016; 27 წთ.
  15. „დონა ლუჩია“, ოლესია ხოროშიხი, რუსეთი, 2016; 30 წთ.
  16. „თეთრი მგელი“, ფანი სზილაგი, უნგრეთი, 2015; 18 წთ.
  17. „მალიკა“, ვალენტინ კრუზი, გერმანია, 2016; 10 წთ.
  18. „მატადორი“, თურქეთი / მექსიკა, 2015; 9:45 წთ.
  19. „მხეცი“, მიროსლავ სიკავიცა, ხორვატია, 2016; 14 წთ.
  20. „პიკნიკი“, იური პავლოვიჩი, ხორვატია, 2015; 13 წთ.
  21. „სახლი“, ირინა ცილიკი, უკრაინა, 2016; 12 წთ.
  22. „ქალიშვილი“, მეჰრადად ჰასანი, ირანი, 2016; 15 წთ.
  23. „ღამე ტოკორკიში“, როქსანა სტროე, რუმინეთი, 2016; 18 წთ.
  24. „ყველა მდინარე ზღვაში ჩადის“, ალექსანდრუ ბადეა, რუმინეთი, 2016; 24 წთ.
  25. „ჭარბი ტვირთი“, მარია კიარა მანჩი, იტალია, 2015; 5:45 წთ.
კინოფესტივალის სპონსორები – საქართველოს ეროვნული კინოცენტრი, საქართველოს კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, სასტუმრო „Divan Suites Batumi“
კინოფესტივალის მხარდამჭერები – კინოთეატრი „აპოლო“, “ბრიტანეთის საბჭოები”, პოლონეთის აუდიო-ვიზუალური ფონდი, “ანბანის კოშკი”, სასტუმროთა ქსელი „რჩეული“, სასტუმრო “ბათუმი პლაზა”, სასტუმრო “ადმირალი”, კინოთეატრი “რუსთაველი”, აჭარის ტურიზმის დეპარტამენტი, ფესტივალი Tbilisi Open Air, HQ პროპაგანდა , ტურკომპანია “Wonderland”
კინოფესტივალის მედია პარტნიორები – რადიო ფორტუნა, აჭარის ტელევიზია, Film New Europe (www.filmneweurope.com), FILM PRINT, ონლაინ საინფორმაციო სააგენტოები newswire.ge, ფაბლისითი ჯგუფი (www.publicity.ge), გაზეთი “ბათუმლები”, netgazeti.ge
კინოფესტივალის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ჩვენი ვებ-გვერდის და სოც. მედიის საიტებიდან – http://www.biaff.org; www.facebook.com/biaffbatumi;
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით – info@biaff.org,
პრეს-აკრედიტაციის მსურველებს შეუძლიათ მოგვმართონ – press@biaff.org; ტელ: 599-482181б 597-998272

BIAFF Industrial Platform – “Alternative Wave 2016”

14199629_1270254736326792_5841813378517338173_n

In 2016, BIAFF Film Festival industry platform will be presented by “Alternative Wave”, which is supported by the National Film Center of Georgia.
The main focus of the “Alternative Wave 2016” is to develop the low budget feature film projects with the support of foreign and local experienced film industry specialists. Selected participants will have the opportunity to develop projects in the following areas – script, presentations, funding strategy, film production strategy, distribution and marketing strategy.
The following low-budget feature film projects are selected for the “Alternative Wave 2016”:
1.. “The runner” – Script writer and film director Papuna Mosidze.
2. “September” – Script writer and film director Tamta Gabrichidze.
3. “Destiny” – script writer – Mikho Mosulishvili, film director – Kote Chlaidze, Producer – Lali Kiknavelidze.
4. “Inga” – screenplay – Zaza Koshkadze/Mary Bekauri, film director – George Gogichaishvili, producer – Gega Khmaladze.
5. “Flight London-Shenako” – Script writer and film director – Beso Solomonashvili, producer – Irakli Solomonashvili.
6. “Gaumarjos” – script writer, director and producer George Varsimashvili.
7. “The pig” – writer, director and producer Giga Liklikadze.
8. “Time” – Script writer and film director Anna Sarukhanova, producer – Jana Sardlishvili.
9. “The Rejected” – the invited project; Script writer and film director George Pipinashvili.
Experts: Nikolaos Panagiotopoulos (script doctor), Konstantin Mindia Esadze (DOP), Dito Tsintsadze (Film Director), Gela Babluani (Film Director), Peter Rommel (Producer) The authors of the project will meet with Rebecca Lenkiewicz (Scriptwriter of the film “IDA”, UK) and Alexander Mindadze (film director, Russia)
Moderators: Tinatin Kajrishvili, Lasha Khalvashi
Organizers: Tinatin Kajrishvili, Lasha Khalvashi, Zviad Eliziani The Meetings will be attended by representitives of the film industry and invited TV producers.
“Alternative Wave 2016” will be held during 21-25 September in Batumi. Free public lectures will be held for students and for other representatives of the film industry. The location of “Alternative Wave” will be the conference hall of the Hotel “DIVAN SUITES Batumi”.
In 2015, “Alternative Wave” was held for the first time at Batumi Art-house International Film Festival. There were 7 projects participating that time (Georgia, France, Turkey, Serbia). Different workshops and masterclasses were conducted for the participants. The invited trainers were: Paul Tyler, Arne Ludwig, Duygu Targan, Helen Yanovsky, Tobias pauzingeri, Gulin Ustun, Sigfrid, etc.
Contact information: “Altertnative Wave” – awbiaff@gmail.com BIAFF Film Festival – marketing@biaff.org